Trwa ładowanie...
d1ol6pd

Podkarpacie: Ponad 500 interwencji straży pożarnej po intensywnych ulewach

W niedzielę strażacy interweniowali ponad tysiąc razy w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu. Ponad połowa wyjazdów dotyczy Podkarpacia. Najbardziej dramatyczna sytuacja panowała w okolicach Jasła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podkarpacie: Ponad 500 interwencji straży pożarnej po intensywnych ulewach
Podkarpacie: Ponad 500 interwencji straży pożarnej po intensywnych ulewach (East News)
d1ol6pd

W poniedziałek 29 czerwca Państwowa Straż Pożarna przekazała, że w ciągu ostatniej doby strażacy brali udział w 2274 interwencjach. Z tego 252 to pożary, 1884 tzw. miejscowe zagrożenia, a 138 fałszywe alarmy. Ponad tysiąc wyjazdów związanych było z usuwaniem skutków nawałnic. Najwięcej, bo aż 525, dotyczy województwa podkarpackiego.

Strażacy podkreślają ponadto, że szczególnie dramatyczna sytuacja panowała w okolicach Jasła. Spadło tam ponad sto litrów wody na metr kwadratowy, a straty liczone są w dziesiątkach milionów złotych. Od północy do godz. 6 w poniedziałek odnotowano siedem interwencji "związanych z pogodą".

Kompanie "Krakus II" i "Kielce", które wysłane zostały z Centralnych Odwodów Operacyjnych na Podkarpacie, aby pomogły w usuwaniu skutków nawałnic, powróciły do swoich macierzystych jednostek. Na miejscu pracują kompania "Woda" z województwa mazowieckiego i "Rzeszów I" na Podkarpaciu.

d1ol6pd

Zobacz także: Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Burze w Polsce. IMGW wydało komunikat

Od kilku dni Polska zmaga się z gwałtownymi burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Dotyczą ono województw: podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, części dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

d1ol6pd

Podziel się opinią

Share
d1ol6pd
d1ol6pd
Więcej tematów