Trwa ładowanie...
ycipk-cj2anp

Podano jedynki i dwójki PiS na listach do PE. Startują m.in. Szydło i Brudziński

Zakończył się komitet polityczny PiS. Ustalono, kto wystartuje do PE z pierwszych i drugich miejsc z list w poszczególnych okręgach. To m.in. Beata Szydło, Joanna Kopcińska, Joachim Brudziński czy Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do PE wybiera się m.in. minister Joachim Brudziński
Do PE wybiera się m.in. minister Joachim Brudziński (Forum)
ycipk-cj2anp

Do Parlamentu Europejskiego, zgodnie z podawanymi wcześniej informacjami, wybiera się m.in. wicepremier Beata Szydło. Była premier jest jedynką w okręgu Małopolska-Świętokrzyskie. - Walczymy o najlepszy wynik dla PiS i liczymy na to, że ta drużyna zrobi rzeczywiście dobry rezultat - powiedziała po ogłoszeniu decyzji.

Z okręgu Dolnośląskie-Opole wystartuje szefowa MEN Anna Zalewska. Te dwie decyzje były oczekiwane, ale niektóre zaskakują. Do PE wybiera się np. minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. Jest jedynką na liście okręgu Zachodniopomorskie-Lubuskie.

ycipk-cj2anp

Podczas konferencji zorganizowanej po zakończeniu obrad komitetu politycznego PiS potwierdzono również, że szefem sztabu wyborczego zostanie Tomasz Poręba. Ta informacja pojawiła się nieoficjalnie już we wtorek rano.

Poręba również wystartuje do PE jako jedynka z okręgu Podkarpackiego. Listę z okręgu Mazowieckiego otwiera natomiast Adam Bielan. Z okręgu Łódzkiego wystartują były szef MSZ Witold Waszczykowski i rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Na listach znalazła się także Jacek Saryusz-Wolski.

ycipk-cj2anp

Z nieoficjalnych informacji "Newsweeka" wynika, że Patryk Jaki może liczyć na trzecie miejsce z okręgu Śląskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cj2anp

ycipk-cj2anp
ycipk-cj2anp