Trwa ładowanie...
d2y0fsr

Pod rządami PiS demokracja podupada. Jest raport

Polskie standardy polityczne jak w Turcji i Brazylii. Jakość demokracji nad Wisłą znacząco pogorszyła się pod rządami PiS - takie wnioski płyną z raportu Fundacji Bertelsmanna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Raport wskazuje m.in. na upolitycznienie mediów publicznych
Raport wskazuje m.in. na upolitycznienie mediów publicznych (Wikimedia Commons CC0)
d2y0fsr

Z raportu, który opracowała "Rzeczpospolita" wynika, że Polska należy do grupy krajów, gdzie standardy demokracji w ciągu ostatnich dwóch lat gwałtownie się pogorszyły. Jesteśmy w tej samej grupie co m.in. Turcja i Brazylia.

Błędy, ne które zwraca uwagę raport to m.in. ograniczenie udziału opozycji w rządach, upolitycznienie mediów publicznych, czy nowe prawo o zgromadzeniach publicznych premiujące imprezy organizowane przez państwo czy Kościół. "Zastrzeżenia budzi także stan praworządności w Polsce" podkreśla dziennik..

d2y0fsr

Zaznaczono również niejasny podział władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz zmniejszenie się niezależności sądownictwa.

Od 2006 roku niemiecka organizacja non-profit Fundacja Bertelsmanna co dwa lata sporządza raport, który ocenia zmiany polityczne i gospodarcze w 129 krajach tzw. transformacji. Czyli tych, w których demokracja nie jest stabilna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Rzeczpospolita

d2y0fsr

Podziel się opinią

Share
d2y0fsr
d2y0fsr
Więcej tematów