Trwa ładowanie...

Pod Paryżem pochowano dżihadystę Amedy'ego Coulibaly'ego

Trzeci dżihadysta z Paryża Amedy Coulibaly, odpowiedzialny za śmierć policjantki oraz wzięcie czterech zakładników w sklepie z koszerną żywnością, a następnie ich zabicie, został pochowany rano w miejscowości Thiais, pod Paryżem - podała agencja AFP.
Share
Sklep z koszerną żywnością, w którym Coulibaly wziął zakładników
Sklep z koszerną żywnością, w którym Coulibaly wziął zakładnikówŹródło: AFP, Fot: KENZO TRIBOUILLARD
d1efqmq

Władze Mali, skąd pochodził Coulibaly, odmówiły pochówku. Dlatego został on pochowany anonimowo w Thiais, gdzie znajduje się jeden z największych cmentarzy w pobliżu stolicy - pisze AFP.

Pochowani zostali już też sprawcy zamachu na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" z 7 stycznia, w którym zginęło 12 osób. Starszego z braci, Saida Kouachiego, pochowano anonimowo 16 stycznia w Reims na wschodzie kraju, a Cherifa Kouachiego - dzień później w Gennevilliers na obrzeżach Paryża.

Dzień po zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" Coulibaly zastrzelił w Paryżu policjantkę. 9 stycznia zaś wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną zabijając cztery osoby. Dzień później w operacji policyjnej zakładnicy zostali uwolnieni, a Coulibaly zabity.

d1efqmq

W opublikowanych później przez media nagraniach Coulibaly twierdził, że otrzymywał instrukcje od Państwa Islamskiego i że koordynował swoje działania ze sprawcami zamachu na "Charlie Hebdo".

Czytaj Raport Specjalny WP - Wojna z Państwem Islamskim

Zobacz również: Najbardziej poszukiwana kobieta świata

d1efqmq

Podziel się opinią

Share
d1efqmq
d1efqmq
Więcej tematów