Trwa ładowanie...

Pod cmentarzami we Wrocławiu będą kwesty Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Pod dwoma największymi cmentarzami we Wrocławiu w sobotę i niedzielę odbędą się kwesty. Przeprowadzą je wolontariusze i członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele socjalne związane z potrzebami podopiecznych.

Share
Pod cmentarzami we Wrocławiu będą kwesty Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
dmn3m7n

Kwesty odbędą się w sobotę i niedzielę pod cmentarzami przy ul. Grabiszyńskiej i Osobowickiej we Wrocławiu - poinformowała w czwartek PAP Barbara Jarząbek, kwestarz wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Jak dodała w tym roku kwestować będą wolontariusze, członkowie stowarzyszenia oraz sami podopieczni.

dmn3m7n

- W poprzednich latach kwestowały też osoby znane m.in. wrocławscy aktorzy. To zawsze zwiększa zainteresowanie kwestą. W tym roku będzie też kwestował radny Bogdan Aniszczyk od lat zaangażowany w działalność naszego stowarzyszenia - powiedziała Jarząbek.

Poinformowała, że rokrocznie w trakcie kwesty zbieranych jest około 10-12 tys. zł, a pieniądze przeznaczane są na bieżące potrzeby socjalne związane z funkcjonowaniem noclegowni.

- Płacimy z nich za ogrzewanie w noclegowniach i naszych ośrodkach. Wydajemy na jedzenie dla podopiecznych - podkreśliła Jarząbek.

Wrocławskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzi cztery ośrodki: trzy we Wrocławiu i jeden w podwrocławskiej miejscowości Szczodre.

dmn3m7n

Podziel się opinią

Share
dmn3m7n
dmn3m7n
Więcej tematów