Trwa ładowanie...
d452vfr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pod cmentarzami we Wrocławiu będą kwesty Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Pod dwoma największymi cmentarzami we Wrocławiu w sobotę i niedzielę odbędą się kwesty. Przeprowadzą je wolontariusze i członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele socjalne związane z potrzebami podopiecznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pod cmentarzami we Wrocławiu będą kwesty Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d452vfr

Kwesty odbędą się w sobotę i niedzielę pod cmentarzami przy ul. Grabiszyńskiej i Osobowickiej we Wrocławiu - poinformowała w czwartek PAP Barbara Jarząbek, kwestarz wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Jak dodała w tym roku kwestować będą wolontariusze, członkowie stowarzyszenia oraz sami podopieczni.

- W poprzednich latach kwestowały też osoby znane m.in. wrocławscy aktorzy. To zawsze zwiększa zainteresowanie kwestą. W tym roku będzie też kwestował radny Bogdan Aniszczyk od lat zaangażowany w działalność naszego stowarzyszenia - powiedziała Jarząbek.

d452vfr

Poinformowała, że rokrocznie w trakcie kwesty zbieranych jest około 10-12 tys. zł, a pieniądze przeznaczane są na bieżące potrzeby socjalne związane z funkcjonowaniem noclegowni.

- Płacimy z nich za ogrzewanie w noclegowniach i naszych ośrodkach. Wydajemy na jedzenie dla podopiecznych - podkreśliła Jarząbek.

Wrocławskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzi cztery ośrodki: trzy we Wrocławiu i jeden w podwrocławskiej miejscowości Szczodre.

d452vfr

Podziel się opinią

Share

d452vfr

d452vfr
Więcej tematów