Trwa ładowanie...
d3fk7jj

Początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będą przebiegać pod hasłem "Aby byli jedno w Twoim ręku".

d3fk7jj
d3fk7jj

Przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej i Rady do spraw Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski wyrażają nadzieję, że rozpoczęte trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa stworzy możliwości przezwyciężenia podziałów, by Ewangelia mogła być jeszcze skuteczniej zwiastowana i urzeczywistniana w życiu jednostek i całego Kościoła w naszym kraju.

Hasło zostało zaproponowane i opracowane wraz z innymi materiałami pomocniczymi przez ekumeniczną grupę chrześcijan z Korei. Tekst biblijny zaczerpnięto z Księgi Ezechiela jest nawiązaniem do podziału narodu na dwa państwa: Koreę Północną i Południową. Dla Ezechiela podział narodu był odbiciem i konsekwencją grzechu i oddalenia od Boga. Kościół katolicki obchodzi Rok św. Pawła, dlatego tegorocznym szczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł.

Zarząd Polskiej Rady Ekumenicznej podjął decyzję o przeznaczeniu ofiar zebranych podczas nabożeństw ekumenicznych w ramach tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan na pomoc chrześcijanom, którzy ucierpieli w minionym roku w wyniku prześladowań w Indiach.

Zaproponowany w 1908 roku przez ks. Paula Wattsona Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest zawsze obchodzony między dniem niegdyś wspominającym św. Piotra (18 stycznia) a dniem upamiętniającym św. Pawła (25 stycznia), kiedy przypada święto Nawrócenia św. Pawła. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan poprzedza Dzień Judaizmu, a kończy Dzień Islamu.

d3fk7jj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fk7jj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj