Qaqwqwrqw

Pociąg uderzył w tira. "Szlaban był podniesiony"

Jedna osoba została ranna, po tym jak rozpędzony pociąg uderzył w naczepę ciężarówki. Do wypadku doszło w okolicy Ożarowa Mazowieckiego. Z relacji świadków wynika, że w chwili zdarzenia szlabany były podniesione.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciężarówka została uderzona przez pociąg "Moniuszko" (zdjęcie ilustracyjne)
Ciężarówka została uderzona przez pociąg "Moniuszko" (zdjęcie ilustracyjne) (Agencja Gazeta, Fot: Wladyslaw Czulak)
Qaqwqwrqw

Do zdarzenia doszło o godzinie 14.10. Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg "Moniuszko" jadący z Lublina do Szczecina. - Do wypadku doszło na ulicy Ceramicznej. Na szlaku Ożarów Mazowiecki - Błonie - poinformowała TVN Warszawa rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska.

Jak dodała, część pasażerów zdecydowała się na powrót do Warszawy, pozostali wybrali oczekiwanie na drugi pociąg, który odwiezie ich w kierunku Kutna. Ranny został kierowca ciężarówki. Nikt z pasażerów ani załogi pociągu nie ucierpiał.

"Szlaban był podniesiony"

Qaqwqwrqw

Według świadków zdarzenia w chwili wypadku szlabany były podniesione, więc samochody normalnie przejeżdżały przez przejazd. Pociągiem wjechał na przejazd w chwili, gdy na torach była naczepa ciężarówki. Kierowca nie mógł szybciej zjechać, bo nie poczekał na opuszczenie przeprawy przez pozostałe auta.

Mieszkańcy nie ukrywają, że szlabany nie działają zbyt dobrze. "Średnio 3 razy w tygodniu jest zdejmowany przez samochody. To tutaj norma".

Chwilę po godzinie 17:00 utrudnienia na przejeździe zostały usunięte. Do tej pory pociągów na linii Warszawa - Kutno poruszały się z opóźnieniem, w skróconej relacji albo były odwoływane.

Zobacz także: Kierowcy przejeżdżają przez zamknięty przejazd. Policja podzieliła się filmem

Qaqwqwrqw

O pracy maszynistów przeczytasz w reportażu Pawła Kapusty. Dziennikarz został nagrodzony w konkursie Nagród Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii Internet. Był również nominowany do Grand Press 2017 oraz, jako jedyny autor z Polski, do tegorocznej nagrody European Press Prize.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw