Trwa ładowanie...

Pobicie, zniszczenie. Akty oskarżenia przeciwko Robertowi N.

Prokuratura czterokrotnie oskarżała o różne przestępstwa Roberta "Froga" N., podejrzewanego o szaleńczy rajd ulicami Warszawy - ustalili dziennikarze portalu tvn24.pl.

Share
Pobicie, zniszczenie. Akty oskarżenia przeciwko Robertowi N.
Źródło: YouTube
d20jh9g

- Przeciwko Robertowi N. prokuratury skierowały cztery akty oskarżenia: o usiłowanie oszustwa przy użyciu karty płatniczej, pobicie, zniszczenie mienia oraz posłużenie się fałszywym dokumentem - wymienia w rozmowie z tvn24.pl Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej.

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Warszawie analizuje sprawy, w których pojawia się "Frog". Ze wstępnej oceny wynika, że były trzy postępowania. - Gdy Robert N. zgłosił, że wypożyczył samochód w ramach działalności gospodarczej, którego mu nie oddano. Jedną z tych spraw umorzyła policja, drugą prokurator. Trzecia jest zawieszona w oczekiwaniu na pomoc prawną - mówi Przemysław Nowak, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.

d20jh9g

Sprawa "Froga" rozpoczęła się, gdy w internecie pojawił się kilkunastominutowy film z ulic stolicy, na którym widać, jak kierowca łamie wiele przepisów. Na nagraniu widać, jak BMW M3 pędzi przez miasto, ścigając się jednocześnie z motocyklistami. Wielokrotnie jedzie pod prąd, skręca ze środkowego pasa, przeciska się na milimetry między samochodami. Podczas 35-kilometrowego pościgu mężczyzna popełnił ponad 80 wykroczeń.

Teraz śledczy próbują zebrać dowody, by postawić N. zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi do ośmiu lat więzienia.

Prokurator apelacyjny w Krakowie polecił także sprawdzenie akt innej umorzonej już sprawy tego mężczyzny o szybką jazdę mercedesem pod Kielcami.

d20jh9g

Podziel się opinią

Share
d20jh9g
d20jh9g
Więcej tematów