Trwa ładowanie...

Pobici policjanci we Wrocławiu. Atak podczas pościgu

Dwaj wrocławscy policjanci zostali zaatakowani podczas nocy sylwestrowej przez grupę mężczyzn. Jeden z funkcjonariuszy trafił do szpitala. Napastników nie udało się jeszcze zatrzymać.

Share
Pobici policjanci we Wrocławiu. Atak podczas pościgu
Źródło: WP.PL
d2xvuvl

Policjanci zostali poturbowani przed północą na ul. Traugutta, niedaleko komisariatu Wrocław Rakowiec. Mundurowi zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy odpalali racę zbyt blisko zaparkowanych samochodów. Funkcjonariusze chcieli im zwrócić uwagę na niebezpieczne zachowanie i wylegitymować.

Odpalający fajerwerki zaczęli jednak uciekać. Dwaj policjanci ruszyli w pościg i wtedy zostali zaatakowani przez grupę innych mężczyzn. Do napadu doszło w bramie kamienicy. Sprawcy uciekli, a mundurowi wezwali pomoc. Jednego z poturbowanych trzeba było przewieźć do szpitala.

- Szukamy sprawców tego ataku. Sprawdzamy m.in. nagrania z kamer monitoringu na pobliskich ulicach - mówi Wirtualnej Polsce asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

d2xvuvl

- Policjanci byli w cywilnych ubraniach, ale od razu powiedzieli, kim są. Za czynną napaść na funkcjonariusza na służbie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik.

google maps
Źródło: google maps
d2xvuvl

Podziel się opinią

Share
d2xvuvl
d2xvuvl
Więcej tematów