Trwa ładowanie...

PO zapowiada zawiadomienie do prokuratury ws. wypadku z udziałem premier

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że jeszcze we wtorek złożą do prokuratury zawiadomienie związane z niezabezpieczeniem danych z komputerów w dwóch samochodach, które wchodziły w skład rządowej kolumny podczas wypadku z udziałem premier Beaty Szydło.
Share
Oświęcim. Zderzenie rządowej kolumny z fiatem seicento
Oświęcim. Zderzenie rządowej kolumny z fiatem seicentoŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d23z7ou

- Kłamstwa, kuglarstwo - temu mówimy nie. Składamy zawiadomienie do prokuratury związane z niezabezpieczeniem danych z komputerów pojazdowych w dwóch samochodach ochronnych. Zastanawiamy się również i prawdopodobnie to zawiadomienie obejmie również to, czy prokuratura zabezpieczyła, czy BOR przekazał prokuraturze dane z telefonów, z komunikacji pomiędzy funkcjonariuszami BOR-u a centralą - powiedział na briefingu prasowym w Sejmie Krzysztof Brejza (PO).

Zaznaczył, że nagrania rozmów funkcjonariuszy BOR-u przed wypadkiem stanowią istotny materiał dowodowy, gdyż - jak dodał - na nagraniach rejestrowanych w centrali BOR-u został uchwycony sygnał dźwiękowy lub nie. - Pytanie, czy BOR ukrywa prawdę, czy przekazał prokuraturze nagrania z komunikacji pomiędzy centralą a funkcjonariuszami znajdującymi się w tych limuzynach? - dodał poseł PO.

Brejza poinformował, że zawiadomienie zostanie złożone jeszcze we wtorek. Jak powiedział, będzie ono złożone w Prokuraturze Krajowej.

d23z7ou

Podziel się opinią

Share
d23z7ou
d23z7ou
Więcej tematów