Trwa ładowanie...
PO z ugrupowaniem Kukiza? Grzegorz Schetyna dla WP: Jest dobry początek do rozmowy
Mariusz Szymczuk

PO z ugrupowaniem Kukiza? Grzegorz Schetyna dla WP: Jest dobry początek do rozmowy

"Ja już nie ufam żadnemu z polityków, Schetynie też nie. Ale z jego frakcją byłbym w stanie prowadzić rozmowy. Z tuskowcami absolutnie nie" - powiedział w maju Paweł Kukiz. Wybory parlamentarne zbliżają się już wielkimi krokami i chociaż politycy zgodnie twierdzą, że na rozmowy o koalicjach przyjdzie pora po ogłoszeniu wyników, to po cichu rozważają z pewnością najróżniejsze ewentualności. Co o możliwości powyborczej współpracy z Kukizem myśli Grzegorz Schetyna?
Share
d1k16na

- Osiągnął bardzo dobry wynik wyborczy i ciągle ma szansę, żeby znaleźć się w parlamencie. Jest pytanie czy dotrwa i czy będzie miał dobrych ludzi na listach. Jeżeli tak, to rzeczywiście będzie graczem i będzie miał wpływ na koalicję. Jeśli tylko znajdzie się parlamencie, a jest to bardzo prawdopodobne - prognozuje minister spraw zagranicznych.

A czy byłby gotów zagrać z Pawłem Kukizem? - Uważam, że tak. Każda koalicja to jest oczywiście kwestia programów. Paradoksalnie, jeśli chodzi o programy, to Platforma w kwestii JOW-ów czy finansowania partii politycznych ma fundamentalnie wspólny program. Zupełnie inaczej niż PiS. Więc to jest dobry początek do rozmowy. A jak będzie? Poczekajmy do wyborów - powiedział WP Grzegorz Schetyna.

d1k16na

Podziel się opinią

Share
d1k16na
d1k16na
Więcej tematów