Trwa ładowanie...
d1p58ne

Po tym występie nic już nie było takie samo. Mija 35 lat od pierwszego "moonwalka"

Wszyscy znamy ten krok. Płynny i spokojny ruch nogami, który sprawia wrażenie, że człowiek porusza się do tyłu w stanie nieważkości. Wszyscy kojarzymy to z jedną osobą - Michaelem Jacksonem. 25 lutego mija 35 lat od głośnego koncertu, na którym artysta pokazując "Moonwalk" dopełnił kreacji swojego niepowtarzalnego wizerunku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michael Jackson po raz pierwszy wykonuje na scenie "moonwalk"
Michael Jackson po raz pierwszy wykonuje na scenie "moonwalk" (Youtube.com, Fot: .)
d1p58ne

"Księżycowy chód" bazuje na klasycznym pantomimicznym ćwiczeniu Jeana-Louisa Barraulta "walking", który został pokazany w filmie z 1945 roku "Children of Paradise". Ruch czerpie także z techniki "marche contre le vent " (fr. chodzić pod wiatr).

"Chód księżycowy" pojawiał się wielokrotnie w kulturze masowej. Został spopularyzowany między innymi przez czarnoskórego tancerza Billa Baileya, który po raz pierwszy pokazał ten krok przed kamerami.

Jednak prawdziwą popularność "moonwalk" zdobył za sprawą niekwestionowanego króla muzyki pop, Michaela Jacksona, który uczynił z tego kroku swoją sceniczną wizytówkę. Po raz pierwszy zaprezentował ten ruch na scenie w programie telewizyjnym " Motown 25: Yesterday, Today, Forever" podczas wykonywania utworu "Billy Jean".

d1p58ne

Podziel się opinią

Share

d1p58ne

d1p58ne
Więcej tematów