Trwa ładowanie...
d3a2x60

Po spadkach PiS "Wiadomości" zamówiły swój sondaż. Partia Kaczyńskiego znowu na czele

Wydaje się, że redakcja "Wiadomości" przestała uważać sondaże za narzędzie manipulacji. Dziennik zamówił swój sondaż, który przeprowadzono w piątek 28 kwietnia. Wynika z niego, że PiS ma 31 proc. poparcia, a PO 29. Do Sejmu weszłoby jeszcze ugrupowanie Kukiz '15 oraz SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wiadomości" opublikowały nowy sondaż
"Wiadomości" opublikowały nowy sondaż (tvp, Fot: Wiadomości TVP)
d3a2x60

Prawo i Sprawiedliwość znowu przed Platformą Obywatelską. Takie są wyniki najnowszego sondażu Kantar Public zaprezentowanego w "Wiadomościach" TVP. Partia rządząca wróciła na prowadzenie, może liczyć na 31 proc. głosów. Największa partia opozycyjna ma 2 pkt. proc. mniej. Do Sejmu weszliby jeszcze politycy Kukiz '15, którzy mogą liczyć na 9 proc. głosów oraz SLD (5 proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazła się Nowoczesna, na którą chciałoby zagłosować 4 proc. badanych. Po 2 proc. mają Partia Wolność, PSL i Partia Razem. 16 proc. badanych nie wie jeszcze na kogo oddałoby swój głos. Biorąc pod uwagę tylko zdecydowanych wyborców wyniki są następujące: PiS - 37 proc., PO - 34 proc., Kukiz '15 - 11 proc., SLD - 6 proc., .N - 4 proc., Wolność - 3 proc., PSL - 2 proc., Razem - 2 proc.

Ostatnie kilka dni to wysyp sondaży. Najnowszy opublikowały "Wiadomości" TVP. I to pomimo tego, że w przeszłości wielokrotnie kwestionowały wiarygodność tego sposobu badania. Badanie przeprowadzono 28 kwietnia, a więc już po tym, jak przez media przetoczyła się burza po publikacji sondażu wskazującego pierwszą od dwóch lat wygraną PO. Zwolennicy PiS atakowali firmę, która przeprowadziła badanie, zarzucając jednemu z jej dyrektorów związki z PO. Jak informowali nas przedstawiciele firmy, ta osoba w ogóle nie zajmuje się sondażami politycznymi.

d3a2x60

Podziel się opinią

Share
d3a2x60
d3a2x60
Więcej tematów