Trwa ładowanie...
d4mff3n

PO rozwiązała struktury na Podkarpaciu. Powołano komisarza

Zarząd PO decyzję o rozwiązaniu struktur na Podkarpaciu podjął w piątek rano. Komisarzem lokalnej PO został były wiceminister skarbu, obecnie poseł PO Zdzisław Gawlik. Będzie on odbudowywać struktury partii w województwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO rozwiązała struktury na Podkarpaciu. Powołano komisarza
(PAP)
d4mff3n

Szef Biura Krajowego PO Piotr Borys, zapewnił, że decyzja zarządu nie jest efektem konfliktu wewnętrznego. - Jej celem jest przebudowa struktur i wzmocnienie pozycji Platformy w tym regionie, zwłaszcza w kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych – powiedział.

Poprzednio PO na Podkarpaciu kierował samorządowiec i były poseł Krzysztof Kłak, który miał sam zrezygnować z pełnionej funkcji. On i wszyscy podkarpaccy europosłowie i posłowie PO zostali zastępcami Zdzisława Gawlika.

- Podkarpacie jest trudnym dla nas regionem. Tam w Sejmiku rządzi PiS. Szukamy więc takiej formuły przebudowania regionu, która pozwoli nam w przyszłości wygrać z Prawem i Sprawiedliwością - tlumaczy Borys.

d4mff3n

Przypomniał, że PO chce m.in. współpracować ze związanym niegdyś z SLD prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, a także innymi środowiskami opozycyjnymi wobec PiS - Nowoczesną, Komitetem Obrony Demokracji i ruchami miejskimi.

Podkarpacie to region, w którym PO zanotowała najgorszy wynik w wyborach parlamentarnych przed dwoma laty (ok. 13 proc. przy 24 proc. w kraju).

Wewnętrzne wybory w PO

Zdzisław Gawlik ma pozostać komisarzem PO na Podkarpaciu do wyborów wewnętrznych w partii, które odbędą się prawdopodobnie późną jesienią. Wtedy upływa 4-letnia kadencja obecnych władz PO wszystkich szczebli, poza przewodniczącym.

Jesienią mają został wybrane nowe władze - od kół, powiatów i województw po skład Rady Krajowej. Rada wyłoni następnie m.in. sekretarza generalnego i wiceprzewodniczących ugrupowania. Nie będzie natomiast wyborów przewodniczącego Platformy, ponieważ kadencja Grzegorza Schetyny rozpoczęła się na początku zeszłego roku.

d4mff3n

Podziel się opinią

Share
d4mff3n
d4mff3n
Więcej tematów