Trwa ładowanie...
d375y7j

Po raz drugi pijany wsiadł za kierownicę. Poszukiwano go listem gończym

Policjanci z Trzebnicy (woj. dolnośląskie) zatrzymali 29-latka, który był poszukiwany listem gończym. Po raz kolejny wsiadł "za kółko" po pijanemu.
Share
Po raz drugi pijany wsiadł za kierownicę. Poszukiwano go listem gończym
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d375y7j

Policjanci z trzebnickiej komendy podczas służby zauważyli opla astrę, kierowanego przez mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na stan nietrzeźwości. Podczas próby zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, siedzący za kierownicą mężczyzna nie stosując się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez funkcjonariuszy zaczął uciekać. W pewnym momencie samochód na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował. W wyniku wypadku na szczęście nikt nie ucierpiał.

Okazało się, że podróżujący autem 29-latek rzeczywiście był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu ustalono, że kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany mężczyzna, który w majowy weekend przyjechał z Anglii do Polski był już karany za podobne przestępstwo. Zgodnie z wydanym nakazem podejrzany odbywać będzie karę 16 miesięcy więzienia.

Podejrzany usłyszał już zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz za kratkami może spędzić nawet 3 lata.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d375y7j

Podziel się opinią

Share
d375y7j
d375y7j
Więcej tematów