Trwa ładowanie...
d2vz3j0
IAR

PO nielegalnie podsłuchiwała dziennikarzy? Grzegorz Schetyna zabrał głos

• Sprawa ma związek z aferą taśmową
• Inwigilowani mieli być dziennikarze opisujący aferę
• Specjalne grupy policyjne uruchomiono latem 2014 roku
• Na czele MSW stał wtedy Bartłomiej Sienkiewicz
• Schetyna: odpowiedzialni za podsłuchy powinni odpowiadać karnie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (WP)
d2vz3j0

Grzegorz Schetyna uważa, że jeśli pojawią się oficjalne informacje o nielegalnej inwigilacji dziennikarzy przez policję, odpowiedzialni za to muszą odpowiadać karnie.

Polityk PO komentował w ten sposób na antenie radiowej Trójki doniesienia o nierejestrowanych podsłuchach, prowadzonych w związku z tak zwaną aferą taśmową. Specjalne grupy policyjne uruchomiono latem 2014 roku, gdy na czele MSW stał Bartłomiej Sienkiewicz.

Według Schetyny, nikt nie powinien być chroniony w tej sprawie. - Jeżeli te fakty będą się potwierdzały, to ci którzy prowadzili, czy podejmowali decyzje w takich kwestiach - na jakimkolwiek poziomie - czy Komendy Głównej Policji czy też innym, muszą za to odpowiadać - mówił.

d2vz3j0

Pełniący obowiązki rzecznika Komendy Głównej Policji Marcin Szyndler potwierdził wczoraj, że działały dwie grupy zajmujące się inwigilacją dziennikarzy opisujących aferę. - Kończymy audyt w Komendzie Głównej, który obejmuje działanie dwóch grup pracujących na rzecz Prokuratury Okręgowej. Po analizie dokumentów przedstawimy oświadczenie w tej sprawie - powiedział.

W czerwcu 2014 roku światło dzienne ujrzały nagrania prominentnych polityków i urzędników związanych z ówczesnym obozem rządzącym. Inwigilowani mieli być dziennikarze opisujący całą sprawę.

d2vz3j0

Podziel się opinią

Share
d2vz3j0
d2vz3j0
Więcej tematów