Trwa ładowanie...

PO i SLD mają już swoich kandydatów w Katowicach

Największe partie były bardzo zaskoczone decyzją Piotra Uszoka, który zdecydował się nie kandydować po raz kolejny na stanowisko prezydenta Katowic. W poniedziałek PO ogłosiło, że z ich ramienia wystartuje Arkadiusz Godlewski, zaś SLD wystawi Marka Szczerbowskiego.
Share
PO i SLD mają już swoich kandydatów w Katowicach
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Marka Szczerbowskiego
dktfzlg

W poniedziałek okazało się, że Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej nie składają broni i wystawią własnych kandydatów na prezydenta Katowic. Przedstawicielem PO będzie Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego, zaś SLD reprezentować będzie Marek Szczerbowski, dyrektor Stadionu Śląskiego.

Godlewski jest także katowickim radnym. Jeszcze nie tak dawno polityk zapewniał, że nie będzie walczył o najważniejsze stanowisko w mieście, miał jedynie zamiar kandydować do Sejmiku Śląskiego. Jednak kiedy Uszok zrezygnował ze startu, Platforma musiała znaleźć nazwisko, które poprze.

Godlewski o tytuł prezydenta ubiegał się już w poprzednich wyborach samorządowych, wtedy przegrał z Piotrem Uszokiem – zdobył 35 proc. głosów, podczas gdy Uszok 51,6 proc. Kandydaturę prezesa Parku Śląskiego potwierdził w poniedziałek Tomasz Tomczykiewicz, szef śląskiej PO w programie „Gość Aktualności”. Kampania wyborcza Godlewskiego rozpocznie się na dniach.

dktfzlg

Kandydatem SLD jest Marek Szczerbowski, radny i dyrektor Stadionu Śląskiego. Od dłuższego czasu jego nazwisko padało w temacie wyborów prezydenckich, ale dopiero w poniedziałek kandydat publicznie potwierdził swój udział. Szczerbowski w swoim programie stawia na Stadion i refundację in vitro.

- Pozycja Marka Szczerbowskiego w Katowicach jest niepodważalna. Marek budował tę pozycję przez lata. Od dawna pracuje dla Katowic jako samorządowiec, w tej kadencji, będąc jedynym radnym lewicy, potrafił porozumieć się ze wszystkimi siłami politycznymi w mieście. Wyborczy program Szczerbowskiego zawiera się w pięciu priorytetach. Po pierwsze, obiecuje, adresowane do młodych mieszkańców Katowic projekt "Dobry start", który ma im pomóc w zdobyciu pracy i mieszkania - mówił w trakcie konferencji szef śląskiego SLD, poseł Marek Balt.

Według założeń Szczerbowskiego, miasto ma każdego roku oddawać do użytku ok. 80 mieszkań komunalnych i o połowę zwiększyć wydatki na ich remonty. Chce też reformować transport poprzez stworzenie linii tramwajowej do południowych dzielnic Katowic (czego od lat domagają się mieszkańcy). Pojawią się też centra przesiadkowe i autostrady rowerowe.

dktfzlg

Podziel się opinią

Share
dktfzlg
dktfzlg
Więcej tematów