Trwa ładowanie...
17-07-2015 15:25

Po hologram Karty Warszawiaka tylko z PIT-em

Wszystkie osoby ubiegające się o hologram Karty Warszawiaka będą musiały przedstawić swój PIT. Zgodnie z postanowieniem sądu, ZTM nie będzie mógł weryfikować wniosków w bazie Ministerstwa Finansów - poinformował w piątek rzecznik ZTM Igor Krajnow.

Po hologram Karty Warszawiaka tylko z PIT-emŹródło: WP.PL
d4cf9m8

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargi prezydent Warszawy oraz Ministra Finansów na decyzję GIODO, która zakazywała prezydentowi Warszawy przekazywania i pozyskiwania danych w Ministerstwie Finansów - poinformował Krajnow.

W bazie MF miasto sprawdzało, czy osoby ubiegające się o Kartę Warszawiaka rzeczywiście płacą podatki w stolicy, co jest podstawowym wymogiem wydania dokumentu uprawniającego do tańszych przejazdów.

Decyzja sądu oznacza, że wszystkie osoby ubiegające się o hologram Karty Warszawiaka muszą do Punktu Obsługi Pasażera lub Wydziału Obsługi Mieszkańców zgłosić się z PIT-em i okazać dokumenty potwierdzające mieszkanie w Warszawie.

d4cf9m8

Należy zabrać ze sobą: kopię pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzającego fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych wraz z informacją o adresie zamieszkania wskazanym w złożonym do urzędu PIT. A w przypadku składania PIT drogą elektroniczną - Urzędowe Potwierdzenie Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego.

Krajnow podkreślił, że ZTM nie może już odebrać z MF informacji zwrotnej o osobach, które złożyły wniosek o wydanie Karty Warszawiaka. Dlatego też wszystkie osoby, które złożyły wniosek powinny zgłosić się do dowolnego POP-u lub WOM-u z jednym z wyżej wymienionych dokumentów.

Wszystkie te osoby zostaną w najbliższym czasie powiadomione przez ZTM o konieczności wizyty w POP lub WOM. Po okazaniu PIT-u, zaświadczenia z urzędu skarbowego lub wydrukowanego UPO z pierwszą stroną PIT, będzie można otrzymać hologram "od ręki" - zapowiada rzecznik ZTM.

Prezydent Warszawy został zobligowany, decyzją wydaną przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z października 2014, do zaprzestania przekazywania danych osobowych osób ubiegających się o Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka do Ministerstwa Finansów w celu dokonania weryfikacji w Centralnym Rejestrze Podmiotów. W styczniu br. GIODO wstrzymał wykonanie swojej decyzji. W związku z tym od 30 stycznia ZTM ponownie weryfikował dane wnioskodawców w bazie MF.

d4cf9m8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cf9m8
Więcej tematów