Trwa ładowanie...
d29i5fq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Po hologram Karty Warszawiaka tylko z PIT-em

Wszystkie osoby ubiegające się o hologram Karty Warszawiaka będą musiały przedstawić swój PIT. Zgodnie z postanowieniem sądu, ZTM nie będzie mógł weryfikować wniosków w bazie Ministerstwa Finansów - poinformował w piątek rzecznik ZTM Igor Krajnow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po hologram Karty Warszawiaka tylko z PIT-em
(WP.PL)
d29i5fq

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargi prezydent Warszawy oraz Ministra Finansów na decyzję GIODO, która zakazywała prezydentowi Warszawy przekazywania i pozyskiwania danych w Ministerstwie Finansów - poinformował Krajnow.

W bazie MF miasto sprawdzało, czy osoby ubiegające się o Kartę Warszawiaka rzeczywiście płacą podatki w stolicy, co jest podstawowym wymogiem wydania dokumentu uprawniającego do tańszych przejazdów.

Decyzja sądu oznacza, że wszystkie osoby ubiegające się o hologram Karty Warszawiaka muszą do Punktu Obsługi Pasażera lub Wydziału Obsługi Mieszkańców zgłosić się z PIT-em i okazać dokumenty potwierdzające mieszkanie w Warszawie.

d29i5fq

Należy zabrać ze sobą: kopię pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzającego fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych wraz z informacją o adresie zamieszkania wskazanym w złożonym do urzędu PIT. A w przypadku składania PIT drogą elektroniczną - Urzędowe Potwierdzenie Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego.

Krajnow podkreślił, że ZTM nie może już odebrać z MF informacji zwrotnej o osobach, które złożyły wniosek o wydanie Karty Warszawiaka. Dlatego też wszystkie osoby, które złożyły wniosek powinny zgłosić się do dowolnego POP-u lub WOM-u z jednym z wyżej wymienionych dokumentów.

Wszystkie te osoby zostaną w najbliższym czasie powiadomione przez ZTM o konieczności wizyty w POP lub WOM. Po okazaniu PIT-u, zaświadczenia z urzędu skarbowego lub wydrukowanego UPO z pierwszą stroną PIT, będzie można otrzymać hologram "od ręki" - zapowiada rzecznik ZTM.

Prezydent Warszawy został zobligowany, decyzją wydaną przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z października 2014, do zaprzestania przekazywania danych osobowych osób ubiegających się o Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka do Ministerstwa Finansów w celu dokonania weryfikacji w Centralnym Rejestrze Podmiotów. W styczniu br. GIODO wstrzymał wykonanie swojej decyzji. W związku z tym od 30 stycznia ZTM ponownie weryfikował dane wnioskodawców w bazie MF.

d29i5fq

Podziel się opinią

Share

d29i5fq

d29i5fq
Więcej tematów