Trwa ładowanie...
d3bvxsz

Po Europie będą jeździć tiry z napisem "Szanujcie nas". Polska akcja podbija Internet

Najpierw emocjonalny spot, teraz tiry z wymownym napisem. Ruszyła akcja #RespectUs. Jej celem jest - jak podkreślają pomysłodawcy - walka o dobre imię Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Specjalne ciężarówki ruszyły w Europę
Specjalne ciężarówki ruszyły w Europę (Respect Us)
d3bvxsz

Jak czytamy na stronie internetowej akcji, "#RespectUs to oddolna inicjatywa młodych Polaków, którzy nie chcą żyć w kłamstwie. Głównym celem kampanii jest wyrażenie sprzeciwu wobec zakłamywania historii, oraz ukazywania Polski i Polaków jako kata w czasie II Wojny Światowej".

W ramach akcji #RespectUs w Europę wyruszyły samochody ciężarowe z hasłem kampanii oraz napisem: "Polacy uratowali podczas wojny 100 000 Żydów". Teraz ich wyjechało 50, ale w przyszłości takich ciężarówek ma być nawet 10 tysięcy.

W internecie pojawił się również krótki film, który chętnie jest udostępniany przez użytkowników portali społecznościowych.

Jednym z organiztorów kampanii jest Marek Miśko, który do tej pory był kojarzony jako dyrektor generalny Związku Polski Przemysłu Futrzarskiego. Podczas protestu hodowców Miśko występował w ich obronie. Co więcej, pomysłodawca akcji #RespectUs wywodzi się z Młodzieży Wszechpolskiej.

d3bvxsz

Zobacz także: "Wiadomości" TVP w wersji anglojęzycznej. Reakcja publicystów bezcenna

- Wyprodukowaliśmy też tablice rejestracyjne. Mamy ich 5 tysięcy – dokładnie takiej wielkości, jak kierowcy tirów mają ze swoimi imionami za szybą. My zrobiliśmy z napisem "Respect Us". Kolejnym etapem kampanii będzie rozdawanie tablic polskim kierowcom na przejściach granicznych z Niemcami. Planujemy zacząć to na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział Miśko w rozmowie z portalem NaTemat.pl.

Źródłó: NaTemat.pl

d3bvxsz

Podziel się opinią

Share

d3bvxsz

d3bvxsz
Więcej tematów