Trwa ładowanie...
d3ml8oi
paski

Po decyzji KE w sprawie Polski w TVP Info zaczęło się szaleństwo. Zobacz, co wyczytaliśmy ze słynnych pasków

Historyczna decyzja Komisji Europejskiej dotycząca Polski nie uszła uwadze mediów. Uwagę internautów przykuły po raz kolejny niezwykłe "paski" TVP Info, które tłumaczą m.in. widzom, że "Berlin i Bruksela podjęły ofensywę przeciwko Polsce", bo Warszawa "upomniała się o reparacje".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po decyzji KE widzowie TVP Info przecierali oczy ze zdumienia
Po decyzji KE widzowie TVP Info przecierali oczy ze zdumienia (TVP Info/screen)
d3ml8oi

Pierwszy "pasek", który pojawił się po informacji o uruchomieniu procedury art. 7 Traktatu Unii Europejskiej, był niezwykle wyważony: "Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski artykuł 7. Traktatu UE".

Jarosław Kuźniar natychmiast na Twitterze skomentował tę informację: "Bruksela rusza na Polskę. Paskowy Kurskiego oszaleje" - napisał dziennikarz. Przyglądając się temu, co dzieje się na ekranie, trudno nie przyznać mu racji.

""Komisja Europejska uruchomiła wobec polski artykuł 7. Traktatu UE, ale to nie oznacza sankcji" - brzmiał uspokajająco kolejny pasek w TVP Info. Następnie ich autor rozpoczął poszukiwanie winnych zaistniałej sytuacji. "Koalicja przeciwko Polsce - totalna opozycja i unijni biurokraci" , "Koalicja przeciw Polsce - Berlin, Bruksela i Platforma Obywatelska" - informuje na kolejnych "paskach" TVP Info.

d3ml8oi

Decyzja KE to "próba zmuszenia nas do przyjęcia islamskich imigrantów"

To nie koniec "szaleństw paskowego". Z napisów dowiadujemy się, że poprzez uruchomienie art. 7 "Berlin i Bruksela chcą zablokować reformę sądownictwa w Polsce", "Komisja Europejska próbuje zablokować reformy, które prawo i sprawiedliwość obiecało Polakom".

"Frans Timmermans chce odebrać Polakom prawo do reformowania własnego kraju" - grzmi kolejny pasek. " Suwerenna Polityka Polski przeszkadza Berlinowi, Brukseli i Politykom Totalnej Opozycji" - czytamy po chwili.

d3ml8oi

Z pasków dowiadujemy się także, jakie są "rzeczywiste" przyczyny wdrożenia art. 7. "Po tym, jak Warszawa upomniała się o reparacje, Berlin i Bruksela podjęły ofensywę przeciwko Polsce" oraz , że "Unijna procedura przeciwko Polsce to także próba zmuszenia nas do przyjęcia islamskich imigrantów".

Kara dla TVP Info za "paski"? Jest sugestia dla KRRiTV

"Dajcie już wreszcie urlop koledze, który pisze te paski w TVP Info" - prosi na swoim profilu na Twitterze Tomasz Kycia, dziennikarz i medioznawca, korespondent polskiej sekcji Radia Watykańskiego w Niemczech.

Internauci robią zdjęcia i wklejają kolejne "dzieła paskowego".

"TVP Info ustaliło przekaz: 'Koalicja przeciwko Polsce: totalna opozycja i unijni biurokraci'" - napisała Anna Mierzyńska, specjalistka od marketingu sektora publicznego.

Jeden z internautów, nawiązując do nałożonej niedawno przez KRRiTV kary dla TVN 24 sugeruje, że za niektóre emitowane w środę paski TVP Info powinna zapłacić "co najmniej ze 3 miliony".

d3ml8oi

Podziel się opinią

Share

d3ml8oi

d3ml8oi
Więcej tematów