Trwa ładowanie...

PO chce śledztwa po wycieku maila premiera ws. Ziobry

Platforma Obywatelska zapowiedziała, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. maila z prywatnej skrzynki pocztowej premiera. PO chce w tej sprawie od Mateusza Morawieckiego jasnych wyjaśnień. Opublikowana w środę wiadomość dotyczy Zbigniewa Ziobry. Morawiecki nazywa w nim ministra sprawiedliwości "cynicznym" i "gotowym działać przeciwko nam". Mówi też o "ostrym rozliczeniu" finansów Solidarnej Polski. To główny wątek, który chce sprawdzać PO.

Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro Źródło: Agencja Wyborcza.pl, fot: foto-bialystok
d3x628f

Portal Poufna Rozmowa od kilkunastu miesięcy publikuje na wiadomości mające pochodzić z prywatnych skrzynek mailowych osób związanych z obozem rządzącym. Mail ze środy pochodzi ze skrzynki pocztowej premiera i niemal w całości poświęcony jest Zbigniewowi Ziobrze.

Morawiecki krytykuje w nim szefa Solidarnej Polski i kreśli plan jego usunięcia. "Zbigniew Ziobro jest cyniczny i gotowy działać przeciwko nam" - pisze m.in. Morawiecki.

d3x628f

Morawiecki chce sprawdzenia finansów Solidarnej Polski

Jednym z wątków jest kwestia finansów partii ministra sprawiedliwości. Premier kreśli wizję rozliczenia Zbigniewa Ziobry w tym zakresie. "Trzeba też ostro wziąć się za finanse Sol-Pol" - pisze Morawiecki i dodaje, że "choćby po to, by część jego posłów była gotowa popierać nas w głosowaniach / przystąpić do PiS - nawet jeśli ze strachu".

Morawiecki podkreślił, że takie postępowanie wobec Ziobry pokaże wyborcy "z centrum"", że "nie ma dla nas świętych krów i rozliczamy 'swoich' z pełną surowością".

Platforma chce działań prokuratury

To właśnie m.in. ten wątek, zdaniem Platformy Obywatelskiej, powinna zbadać prokuratura. Jak wskazywał poseł PO Cezary Tomczyk, premier może sugerować w swojej wiadomości, że ma dowody, że Zbigniew Ziobro "jest przestępcą".

d3x628f

- Z tego maila wyłania się obraz Polski zarządzanej jak mafia. Premier zarzuca prokuratorowi generalnemu i ministrowi sprawiedliwości nieprawidłowości, jeśli chodzi o finansowanie partii. Chcemy dziś ułatwić premierowi sprawę. Skoro ma dane i informacje, które świadczą o tym, że prokurator generalny jest być może przestępcą, to powinien te informacje jak najszybciej ujawnić - tłumaczył Tomczyk.

Michał Wróblewski, dziennikarz Wirtualnej Polski, dotarł do zawiadomienia PO w tej sprawie.

Źródło: Licencjodawca
Zawiadomienie PO do prokuratury ws. maila premiera dotyczącym Zbigniewa Ziobry.

Źródło: WP Wiadomości

Zobacz też: Wraca słynny gest Lichockiej. "Prawnicy łapią się za głowy"

d3x628f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3x628f
Więcej tematów