Trwa ładowanie...

PO chce odwołać minister Annę Zalewską. "Niszczy polskie dzieci i ich marzenia"

Politycy PO złożyli w czwartek wniosek o głosowanie nad wotum nieufności wobec Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Poseł Platformy Rafał Grupiński stwierdził podczas konferencji prasowej, że wniosek jest "jednym z elementów rozliczania" szefowej MEN.

Share
PO chce odwołać minister Annę Zalewską. "Niszczy polskie dzieci i ich marzenia"
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1ho0qq

Posłanka PO Monika Wielichowska dodaje, że przez nieudolność minister Zalewskiej w polskim szkolnictwie szerzą się "bałagan i chaos", za które szefowa MEN ma odpowiedzieć. W podobnym tonie wypowiedziała się jej partyjna koleżanka Marzena Okła-Drewnowicz, która oceniła, że Zalewska "niszczy polską edukację, nasze dzieci oraz ich marzenia".

PO domaga się, aby wniosek o wotum nieufności został poddany pod głosowanie na najbliższym posiedzeniu Sejmu (12-14 września). Wniosek partii Grzegorza Schetyny nie robi wrażenia na samej zainteresowanej.

- Platforma zapowiadała jeszcze przed wakacjami, że na każdym posiedzeniu będzie składała wnioski o wotum nieufności w stosunku do kolejnych ministrów. W związku z tym realizuje swoją zapowiedź, (...) to jej prawo, przyjmuję to z absolutną pokorą. Prawo do krytyki jest wpisane w debatę parlamentarną. Będzie to znakomita okazja, żeby przedstawić wszystkie działania, które są związane z dobrze prowadzoną reformą - powiedziała Anna Zalewska.

d1ho0qq

Zobacz także: Andrzej Rozenek ostro o PiS: "partia notorycznych kłamców"

Wniosek o wotum nieufności może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Wówczas musi być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia. Sejm wyraża wotum nieufności ministrowi większością głosów ustawowej liczby posłów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ho0qq

Podziel się opinią

Share
d1ho0qq
d1ho0qq
Więcej tematów