Trwa ładowanie...
d17cdye
zima

Po ataku zimy kilka tysięcy gospodarstw bez prądu. "Ta liczba rośnie"

- W tej chwili na Podkarpaciu bez prądu jest już ponad 7 tysięcy gospodarstw domowych. Warunki atmosferyczne zmieniają się dynamicznie, ale znacząco poprawią się dopiero w nocy - informuje w rozmowie z WP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczególnie mocno sypnęło na Podkarpaciu
Szczególnie mocno sypnęło na Podkarpaciu (Pixabay.com)
d17cdye

Powodem utrudnień są intensywne opady śniegu. Dyżurny zapewnia, że drogi są przejezdne, a służby starają się usuwać na bieżąco wszystkie utrudnienia.

Szczególny apel kierowany jest do uczestników ruchu drogowego. Kierowcy muszą uważać na zalegający na jezdniach śnieg, szczególnie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim.

Według prognoz IMGW, śnieg na Podkarpaciu ma padać cały dzień. Synoptycy przewidują, że do jutra w regionie przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 30 cm do 45 cm.

d17cdye

- Od godzin około południowych można się spodziewać ponownego wzrostu opadów śniegu, głównie na południu i wschodzie województwa. Na północy będą to raczej opady deszczu ze śniegiem - informuje WP dyżurny WCZK. - Wyraźna poprawa warunków nastąpi dopiero w godzinach nocnych - dodaje.

Zobacz wideo: Czy czeka nas jednak zima stulecia?

d17cdye

Podziel się opinią

Share

d17cdye

d17cdye
Więcej tematów