Trwa ładowanie...
ddn3doi

Po 25 lat więzienia za brutalne napady na TIR-y

Podczas rozprawy (PAP/Krzysztof Jarczewski)
Na kary 25 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Łodzi trzech mężczyzn oskarżonych o udział w grupie przestępczej napadającej na TIR-y i o zabójstwo Białorusina.

ddn3doi
ddn3doi

Czwartego mężczyznę, oskarżonego o udział w tej grupie, sąd skazał na 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował też, że trzej oskarżeni będą mogli ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie dopiero po 20 latach odbywania kary.

Odpowiadających z wolnej stopy dwóch właścicieli gospodarstw, oskarżonych o przechowywanie skradzionych towarów, sąd skazał - jednego na karę roku i 8 miesięcy więzienia, drugiego na karę grzywny.

Z ustaleń sądu wynika, że od marca 1998 r. do lutego 1999 r. grupa podszywając się pod policjantów dokonała na drogach województw: łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego sześciu napadów na TIR-y oraz dwóch napadów na mikrobusy wiozące obywateli Białorusi. W ich wyniku jeden Białorusin zginął, a dwóch zostało rannych.

Podczas ogłaszania wyroku jeden z oskarżonych w wulgarnych słowach obraził sąd; nakazano wyprowadzenie go z sali. Wyrok nie jest prawomocny. (miz)

ddn3doi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddn3doi
Więcej tematów