Trwa ładowanie...
d2oazbr

Płyta wiaduktu spadła tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Kilkutonowa betonowa płyta wiaduktu runęła podczas prac budowlanych wprost na torowisko na trasie kolejowej Rudzienice Suskie-Samborowo w powiecie ostródzkim - informuje Wirtualną Polskę Małgorzata Pisarewicz-Lalak ze spółki Polregio Przewozy Regionalne. Na blok betonu najechał pociąg relacji Bydgoszcz Główna-Olsztyn Główny. - Na szczęście nikomu z pasażerów ani obsługi pociągu nic się nie stało - dodaje Pisarewicz-Lalak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Betonowa płyta remontowanego wiaduktu drogowego runęła na tory tuż przed nadjeżdżającym pociągiem
Betonowa płyta remontowanego wiaduktu drogowego runęła na tory tuż przed nadjeżdżającym pociągiem (WP.PL)
d2oazbr

- Siedziałam w pierwszym wagonie. W pewnym momencie wybiegł konduktor i zaczął krzyczeć, żeby uciekać - relacjonuje Martyna, internautka Kontaktu24. - Podbiegłam kawałek. Maszynista zaczął bardzo mocno hamować. Coś runęło i my w to mocno uderzyliśmy - opowiadała kobieta.

Lokomotywa i pierwszy wagon pociągu wypadły z szyn. Spółka powołała sztab kryzysowy, na miejsce udała się komisja wypadkowa złożona z przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych i pracowników Polregio. Już wiadomo, że uszkodzona jest trakcja, przed wznowieniem ruchu trzeba będzie również zbadać stan szyn.

Do wypadku doszło podczas prac remontowych przy wiaducie drogowym. Okoliczności wypadku oraz to, czy wykonawca remontu we właściwy sposób zabezpieczył prace nad torami, badają komisja kolejowa, policja i prokurator.

d2oazbr

Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Pociągi PKP Intercity skierowane zostały na objazd z pominięciem stacji w Ostródzie.

Zobacz także: W drodze na Przystanek Woodstock

d2oazbr

Podziel się opinią

Share

d2oazbr

d2oazbr
Więcej tematów