Trwa ładowanie...
d3k1vnl

Płynna amfetamina. CBŚP zlikwidowało laboratorium

Laboratorium, gdzie produkowano narkotyki, dwie plantacje konopi oraz duże ilości amfetaminy - na to wszystko trafili policjanci z opolskiego oddziału CBŚP. Zatrzymali też dwóch podejrzanych, którym grozi nawet 15 lat więzienia.
Share
Opolskie CBŚP zlikwidowało laboratorium i dwie plantacje konopi
Opolskie CBŚP zlikwidowało laboratorium i dwie plantacje konopiŹródło: Policja
d3k1vnl

Funkcjonariusze najpierw dotarli do miejsca produkcji amfetaminy. Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg. W produkcję narkotyków może być zamieszany 42-latek.

Wszystko wskazuje na to, że chcąc szybko zarobić, mężczyzna postanowił produkować narkotyki, a następnie je sprzedać. Jego plany pokrzyżowali policjanci, którzy zlikwidowali laboratorium i zarekwirowali towar. Sam "chemik" został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące.

Płynna amfetamina

d3k1vnl

Na miejscu policjanci znaleźli m. in. 850 gramów amfetaminy w postaci stałej i prawie 2,3 litra płynnej amfetaminy, z której można wytworzyć ponad 3 kg sproszkowanej amfetaminy. Prokuratura Okręgowa w Opolu zarzuca podejrzanemu wytworzenie znacznej ilości narkotyków na sprzedaż. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Policjanci z tego samego, opolskiego oddziału CBŚP przeprowadzili też akcję w województwie dolnośląskim. Zlikwidowali dwie plantacje konopi w domach wynajmowanych pod Wrocławiem oraz w samym mieście. W specjalnych namiotach przeznaczonych do uprawy rosło łącznie 369 krzewów roślin, które były już w końcowej fazie wzrostu.

Zobacz także: "Chemik" spod Kołobrzegu próbował dorobić. Miał płynną amfetaminę

W związku ze sprawą zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Podejrzany mógł zajmować się tym procederem od 2017 roku.

Czytaj też: Zarabiały na prostytucji. Grupa kobiet rozbita przez CBŚP
35-latek zginął podczas akcji antyterrorystów i policji. Trwa wyjaśnianie okoliczności

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d3k1vnl

Podziel się opinią

Share
d3k1vnl
d3k1vnl
Więcej tematów