Trwa ładowanie...
d1uvg25

Płońsk. Zwłoki noworodka w sortowni. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Są wstępne wyniki sekcji zwłok noworodka, które znaleziono w sortowni odpadów w Płońsku. Chłopczyk miał masywne obrażenia głowy. Śledczy nadal poszukują matki dziecka.
Share
Zwłoki noworodka znaleziono w sortowni śmieci w Płońsku 16 grudnia (zdjęcie ilustracyjne)
Zwłoki noworodka znaleziono w sortowni śmieci w Płońsku 16 grudnia (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d1uvg25

Przypomnijmy, że zwłoki noworodka pracownicy sortowni odpadów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku odkryli 16 grudnia rano. Wstępnie ustalono, że zostały tam przywiezione w jednym z 15 kontenerów, które wypełnione były odpadami. Tego dnia trafiło tam 14 takich kontenerów z samego Płońska i jeden spoza tego miasta.

Zobacz także: Płońsk. Makabryczne odkrycie w sortowni odpadów. Martwy noworodek w torbie

Jak wówczas informowała WP Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Płocku, był to chłopczyk, wcześniak, urodzony - jak wynikało z oględzin, w 30 tygodniu ciąży.

d1uvg25

Przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. - Wstępne jej wyniki wskazują na masywne obrażenia głowy - oświadczyła prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak.

Szczegółowe wyniki sekcji mają być znane najdalej za miesiąc.

Zobacz także: Martwy noworodek w kieleckiej sortowni. Ślad prowadzi do Niemiec

Śledztwo, jak poinformowała prokurator, "prowadzone w związku z odkryciem zwłok noworodka, dotyczy art. 149 Kodeksu karnego, który mówi, że matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Policja wciąż poszukuje matki dziecka.

Źródło: polsatnews.pl

d1uvg25

Podziel się opinią

Share
d1uvg25
d1uvg25
Więcej tematów