Trwa ładowanie...
d2kn02d
prasa

"Playboy", "Cosmopolitan", "Esquire" przestaną istnieć w Polsce. Wydawca stawia na nowe technologie

Z polskiego rynku zniknie "Playboy", "Cosmpolitan", "Harper's Bazaar" i kilka innych tytułów. Wydawca szuka nowych celów biznesowych. Przeprowadzi masowe zwolnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Playboy", "Cosmopolitan", "Esquire" przestaną istnieć w Polsce. Wydawca stawia na nowe technologie
"Playboy", "Cosmopolitan", "Esquire" przestaną istnieć w Polsce. Wydawca stawia na nowe technologie (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
d2kn02d

"Playboy" i "Cosmopolitan" znikną z kiosków. Wydawnictwo podjęło decyzję

Polskie wydania popularnych na Zachodzie czasopism lifestyle'owych zakończą swój żywot w 2019 roku. Wydawca, Marquard Media Polska, nie jest już zainteresowany ich drukiem.

"Segment prasy pochłania tak duże zasoby, mimo że w przeszłości przeprowadziliśmy szereg działań restrukturyzacyjnych, mających na celu jego uzdrowienie. Niewielka skala działalności, bardzo konkurencyjny rynek, duża zależność od tytułów wydawanych na licencji i niedoskonały model biznesowy w tym obszarze zmusiły nas do zerwania z tą tradycyjną częścią biznesu" – podał w oświadczeniu Bijan Khezri, CEO oraz współwłaściciel Marquard Media Group.

d2kn02d

Grudniowe numery takich czasopism, jak "Playboy", "Cosmopolitan", "CKM", "Esquire" i "Harper's Bazaar" będą ostatnimi na polskim rynku. Około 70 procent pracowników Marquarda w Polsce straci pracę.

To koniec "Playboya" i "Cosmopolitana". Milionowe straty wydawcy

Polski wydawca "Playboya", Marquard Media Polska, powstał w 1992 roku. Spółka należy do Marquard Media International z siedzibą w Szwajcarii. Do firmy należały także między innymi takie tytuły jak "Oliwia" i "Pani Domu" oraz serwisy internetowe Kozaczek.pl i Papilot.pl. Teraz Marquard zamierza zainwestować w aplikacje shoppingowe i sprzedaż powierzchni reklamowej w internecie.

Jeszcze pod koniec 2018 roku Bijan Khezri deklarował, że "prasa wróci". Firma miała rozwijać się w trzech segmentach: tak zwanych czasopism dla panów, dla pań i lifestyle'owych. Marquard zrezygnował wtedy z wydawania niewystarczająco dochodowych czasopism "Hot Moda” i "Shape". Firma przechodziła restrukturyzację, mającą ograniczyć straty, które według portalu wirtualnemedia.pl wyniosły w 2018 roku ponad 10 milionów złotych.

d2kn02d

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Hołownia na prezydenta? Sienkiewicz studzi emocje

d2kn02d

Podziel się opinią

Share
d2kn02d
d2kn02d
Więcej tematów