Planujesz wyjazd do Włoch? Musisz mieć negatywny wynik na Covid-19
Koronawirus nie odpuszcza. Epidemia Covid-19 nadal dezorganizuje życie ludzi w wielu krajach. Na stronie włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawiła się informacja, że Polacy, którzy chcą przylecieć do Włoch, muszą mieć negatywny wynik na SARS-CoV-2.
Koronawirus sparaliżował cały świat. Wirus SARS-CoV-2 wciąż nie jest w odwrocie. Tylko w piątek 4 grudnia polskie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w czwartek odnotowało 13 239 nowych przypadków. Z powodu Covid-19 oraz chorób współistniejących w Polsce ostatniej doby zmarło łącznie 531 osób. Nadal jednak członkowie Unii Europejskiej mogą przekraczać granice krajów członkowskich. W niektórych krajach od Polaków wymagają negatywnego wyniku na Covid-19. Od grudnia ten wymóg będzie obowiązywał także Polaków, którzy będą chcieli dostać się do Włoch.
Na stronie włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawiła się informacja, że Polacy, którzy chcą przyjechać do Włoch, muszą poddać się testowi na obecność koronawirusa. Wykonać go należy na 48 godzin przed wjazdem do tego kraju. Oprócz Polski taki obowiązek włoskie MSZ nałożyło także na inne kraje Unii Europejskiej oraz Islandię, Norwegię, Wielką Brytanię, Liechtenstein oraz księstwo Monako i Szwajcarię. Ten przepis będzie obowiązywał od czwartku 10 grudnia. Gdy podróżujący nie będzie posiadać negatywnego testu, zmuszony będzie odbyć kwarantannę.
Koronawirus. Polacy udający się do Włoch muszą mieć negatywny test
MSZ w Rzymie przekazało także, że w okresie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem (21 grudnia - 6 stycznia) przepisy będą ostrzejsze. Obywatele Polski oraz innych, wcześniej wymienionych krajów, po przybyciu do Włoch będą musieli od razu poddać się kwarantannie. Ten przepis dotyczy także osób, które do tego państwa wybrały się w celach turystycznych.
Od tego przepisu są jednak wyjątki. Kwarantanna nie będzie dotyczyć osób, które mają negatywny wynik testu na Covid-19 i przyjechały do Włoch z powodu pracy, pilnej potrzeby, czy też wracają do swojego miejsca zamieszkania.