Trwa ładowanie...

Planowali samobójczy zamach w Moskwie. Zatrzymano cztery osoby

Mieszkańcom stolicy Rosji groziło śmiertelne niebezpieczeństwo - tak utrzymuje rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa. Śledczy zatrzymali grupę terrorystów, którzy planowali przeprowadzenie zamachów w zatłoczonych miejscach w Moskwie.

Share
Planowali samobójczy zamach w Moskwie. Zatrzymano cztery osoby
Źródło: PAP, Fot: SERGEI ILNITSKY
def8mam

FSB zatrzymała cztery osoby: Rosjanina i trzech obywateli państw Azji Środkowej. Służba Bezpieczeństwa przekazała też, że dwaj z nich - TM Nazarow and AM Shirindzhonow - walczyli wcześniej w szeregach Państwa Islamskiego (IS) w Syrii.

Zobacz też: Dwoje Polaków zginęło w Manchesterze

Według FSB, zatrzymania dokonano w obwodzie moskiewskim, a zatrzymani to emisariusz IS w Rosji, ekspert od konstruowania ładunków wybuchowych i dwaj potencjalni zamachowcy samobójcy. Laboratorium z ładunkami znajdowało się poza granicami stolicy - informuje Sky News.

"Federalna Służba Bezpieczeństwa w wyniku działań operacyjnych w okolicach Moskwy unieszkodliwiła grupę terrorystyczną, która planowała przeprowadzenie serii samobójczych ataków terrorystycznych w zatłoczonych miejscach stolicy, w tym m.in. w dużych centrach handlowych, środkach komunikacji miejskiej" - poinformowała FSB.

Źródło: PAP,Sky News

def8mam

Podziel się opinią

Share
def8mam
def8mam
Więcej tematów