Trwa ładowanie...

Plaga ucieczek z zakładu karnego w Berlinie

Dwóch więźniów uciekło w Nowy Rok z zakładu karnego Ploetzensee w Berlinie. To kolejna udana ucieczka z niemieckiego więzienia. Tydzień temu z tego samego zakładu zbiegło czterech przestępców. Pomimo pościgu, wciąż ich nie odnaleziono.

Plaga ucieczek z zakładu karnego w BerlinieŹródło: Shutterstock.com
d2wg58z
d2wg58z

Jak informuje niemiecka prasa, uciekinierzy to mężczyźni w wieku 44 i 21 lat. Więźniowie uciekli w nocy z niedzieli na poniedziałek przez okno w celi, z którego wyrwali kraty - opisuje "Bild", który jako pierwszy poinformował o zdarzeniu.

Więźniowie odbywali karę w systemie otwartym - za dnia przebywali na wolności, a do celi wracali tylko na noc. Jeden z uciekinierów sam dobrowolnie zrezygnował z ucieczki i wrócił do więzienia. Obaj uciekinierzy mieli do odbycia niewielkie wyroki. Jeden z nich miał wyjść na wolność za miesiąc, drugi za dwa.

To nie pierwsza ucieczka z tego zakładu karneg. W ubiegłym tygodniu więźniów odsiadujących kary za kradzieże i włamania. Mężczyźni w wieku od 27 do 38 lat włamali się do więziennej kotłowni, gdzie wybili młotem dziurę w ścianie i uciekli. Nikt nie zauważył, gdy przeczołgiwali się pod murem z drutu kolczastego. Z kolei dwóch innych więźniów nie wróciło z przepustek.

d2wg58z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wg58z
Więcej tematów