Trwa ładowanie...
d409lta

Plaga pijanych kierowców na drogach. Od piątku doszło do 150 wypadków: 11 osób nie żyje

Plaga pijanych kierowców na drogach. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni policjanci przyłapali na podwójnym gazie aż 573 kierujących. Od piątku na drogach w Polsce doszło do 150 wypadków, w których życie straciło 11 osób, a 190 zostało rannych. Tej nocy w tragicznym wypadku na krajowej "ósemce" zginęło trzech mężczyzn - informuje RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaga pijanych kierowców na drogach. Od piątku doszło do 150 wypadków: 11 osób nie żyje
(Małopolska Policja)
d409lta

W piątek Polacy ruszyli w drogę, by spędzić święta z najbliższą rodziną. Wtedy też doszło na największej liczby wypadków - było ich aż 90. Zginęło 5 osób, a 122 zostały ranne.

Natomiast w sobotę łącznie miało miejsce 60 wypadków, w których niestety życie straciło aż 6 osób, a 58 zostało poszkodowanych.

Co więcej, ta tragiczna policyjna statystyka nie obejmuje nocnego wypadku na krajowej "ósemce". W miejscowości Osowy Grąd w województwie podlaskim zderzyły się dwie ciężarówki i samochód osobowy fiat punto. W wypadku zginęli trzej kierowcy. Dodatkowo ciężarówki stanęły w płomieniach - jak twierdzą świadkowie "łuna była widoczna z 12 km".

Przed nami czas powrotu. Wiele osób pokonana samochodami duże odległości. Dlatego policja apeluje o spokojną i rozsądną jazdę. Funkcjonariusze zapowiadają także wzmożone kontrole - przy której każdorazowo sprawdzany jest stan trzeźwości kierowcy - w ciągu dwóch dni mundurowi zatrzymali łącznie 573 pijanych kierowców: w piątek 261, a w sobotę już 312.

d409lta

Podziel się opinią

Share
d409lta
d409lta
Więcej tematów