Trwa ładowanie...
dexb7bz

Płacząca dziewczynka z okładki "Time" nie została rozdzielona z matką. Jej historia jest inna

Świat obiegła wymowna okładka z małą migrantką i stojącym nad nią prezydentem USA. Sugerowano, że dziewczynka została rozdzielona ze swoją matką. Agencja Reutera dotarła do jej ojca. Mężczyzna twierdzi, że prawda jest inna.
Share
Zdjęcie zrobiono ok. godz. 23. Dziewczynka płakała ze zmęczenia
Zdjęcie zrobiono ok. godz. 23. Dziewczynka płakała ze zmęczeniaŹródło: Getty Images, Fot: John Moore
dexb7bz

- Moja córka stała się symbolem separacji dzieci od rodziców na granicy USA - powiedział w rozmowie z Agencją Reutera Denis Valera. Mała dziewczynka z okładki amerykańskiego czasopisma "Time" została zatrzymana w Teksasie razem ze swoją matką, Sandrą Sanchez.

- To (zdjęcie - przyp. red.) było bardzo trudne dla mnie. Jak tylko akcja służb się zakończyła, matka z córką zostały wrzucone do furgonetki. Musiałem się zatrzymać na chwilę i wziąć głęboki oddech - powiedział w rozmowie z "Time'em" autor fotografii, John Moore - Jedyne, co chciałem zrobić to podnieść to dziecko. Jednak wiedziałem, że nie mogę sobie na to pozwolić - dodał.

dexb7bz

Ale historia dziewczynki i jej matki jest inna, niż sugerowano. Kobieta została zatrzymana w Teksasie, gdzie poprosiła o azyl, nie informując o tym męża. Mężczyzna został sam z trojgiem ich dzieci. Swoją płaczącą córkę Yanelę zobaczył w telewizji. - Widząc, co się jej dzieje, każdemu łamie się serce - powiedział.

Zobacz także: Hofman pyta Kukiza o ojcostwo? „Klaps czy marihuana z dzieciakami?

Kobiety i dziecka jednak nie rozdzielono. Tę informację potwierdził wiceminister spraw zagranicznych Hondurasu Nelly Jerez. Ale zdjęcie szybko rozeszło się w internecie. Wykorzystano je m.in. podczas akcji na rzecz uchodźców i imigrantów. Podczas zbiórki zebrano ponad 17 milionów dolarów.

dexb7bz

- Deportacja jest zrozumiała, o ile nie zostawiają dziecka bez matki - podkreślił Valera i dodał, że czeka na informację, co się dzieje z jego rodziną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dexb7bz

Podziel się opinią

Share
dexb7bz
dexb7bz
Więcej tematów