Trwa ładowanie...
d3ibtk4

PKP nawiązała współpracę z Google. Łatwiej sprawdzisz rozkład jazdy i ustalisz trasę

Dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Google Polska i PKP Intercity sprawdzenie rozkładu jazdy będzie jeszcze łatwiejsze. Planujący podróż internauci mogą odczytać go bezpośrednio z mapy. Usługa obejmie obecnie 300 najważniejszych pociągów, również te do Trójmiasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PKP nawiązała współpracę z Google. Łatwiej sprawdzisz rozkład jazdy i ustalisz trasę
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
d3ibtk4

- Na Mapach Google pojawiło się niemal 300 połączeń, które każdego dnia realizuje PKP Intercity. W ten sposób jesteśmy największym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, którego pociągi są oznaczone na Mapach Google – wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Poza prestiżem niesie to za sobą znaczny wzrost funkcjonalności. Każdy pasażer TLK, Ekspresu lub Pendolino może w jednym miejscu sprawdzić godzinę przyjazdu pociągu oraz zaplanować dalszą trasę z dworca. Jest to szczególnie ważne udogodnienie dla osób z poza Trójmiasta, które chcą spędzić swój urlop na Wybrzeżu.

Obecnie opcja wyszukiwania dostępna jest w aplikacjach mobilnych przeznaczonych dla smartfonów i tabletów oraz na stronie wyszukiwarki. Obaj partnerzy zapowiadają, że współpraca będzie się rozwijać. Ostateczna wersja mapy będzie obejmować 10 tys. km tras kolejowych, 270 dworców i ponad 300 połączeń. Rozkład jazdy będzie na bieżąco aktualizowany.

Rozszerzenie dostępu do informacji pozwoli spółce nawiązać nowe kontakty biznesowe. Firmy zajmujące się transportem publicznym i inni partnerzy mogą znaleźć informacje na temat usługi Transport Publiczny na Mapach Google oraz zgłosić chęć nawiązania współpracy.

Na jakiej trasie jeździsz najczęściej? Kliknij i oblicz, ile możesz oszczędzić! >>

d3ibtk4

Podziel się opinią

Share
d3ibtk4
d3ibtk4
Więcej tematów