Trwa ładowanie...
d1csuit

Piwnik: prokuratura zbada wypowiedź Leppera

Prokuratura zbada wypowiedź Andrzeja Leppera - zarówno pod kątem jej zgodności z prawem, jak i prawdziwości przytaczanych przez Leppera zdarzeń - zapowiedziała w czwartek dziennikarzom minister sprawiedliwości Barbara Piwnik.

Share
d1csuit

Jeżeli istnieje podejrzenie, że zostało popełnione przestępstwo, prokuratura podejmie niezwłocznie działania i każdy przypadek będzie tak samo traktowany (...), bez potrzeby wydawania jakichkolwiek dodatkowych poleceń, niezależnie od tego, kogo dotyczą - powiedziała Prokurator Generalny Barbara Piwnik. Wyjaśniła, że dotyczy to zarówno spraw, o które pytał Lepper, jak i samej zgodności z prawem jego wypowiedzi.

Pytana, czy wypowiedź Leppera można traktować jak pomówienia, a nie tylko jako zadawanie pytań, Piwnik odparła, że prowadzone postępowanie będzie miało na celu wyjaśnić, czy istotnie miało miejsce przestępstwo, a czynności te powinny być prowadzone w spokoju - dodała.

Będzie to badała prokuratura, wystąpienia w Sejmie są przecież nagrywane, filmowane, a więc także ten materiał, który może stać się materiałem dowodowym, może być wykorzystany - oświadczyła Piwnik.

Uchyliła się od odpowiedzi na pytanie, czy może zajść potrzeba wezwania Leppera do prokuratury. Proszę zostawić prowadzącym postępowania, jakie decyzje będą podejmowane - powiedziała. (aka)

d1csuit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1csuit
Więcej tematów