Trwa ładowanie...
18-09-2014 05:55

Piuska papieża Franciszka wystawiona na licytację

Popularny program włoskiej telewizji komercyjnej wystawił na licytację piuskę papieża Franciszka. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany szpitalowi w Afryce.

Share
Piuska papieża Franciszka wystawiona na licytacjęŹródło: PAP/EPA, fot: DANIEL DAL ZENNARO
d2dqzbo

To najprawdziwsza papieska piuska - zapewnia redakcja bijącego rekordy oglądalności programu rozrywkowo-interwencyjnego "Le Iene", nadawanego przez komercyjną telewizję Mediaset. Jako dowód zaprezentowano nagranie filmowe z audiencji generalnej Franciszka, na którym wyraźnie widać chwilę jej przekazania.

Stało się zwyczajem, że pielgrzymi przychodzą na spotkania z papieżem z piuskami kupowanymi w rzymskich sklepach. Niektórym udaje się wymienić nimi z Franciszkiem, który oddaje swoją piuskę i zakłada na głowę tę podarowaną. Tak też było w przypadku wysłannika włoskiej telewizji.

Redaktorzy programu poinformowali, że licytacja odbędzie się na portalu aukcyjnym i potrwa tydzień. Cena wywoławcza to 1 euro. Wyrażono nadzieję, że papieskie nakrycie głowy uzyska wysoką cenę. Cała suma zostanie przekazana szpitalowi w wiosce w Demokratycznej Republice Konga, prowadzonemu przez włoskie zakonnice. Placówka ta specjalizuje się w opiece nad matkami i ich dziećmi. Ostatnio szpital ten niesie pomoc i udziela schronienia uchodźcom z ogarniętej wojną Republiki Środkowoafrykańskiej.

d2dqzbo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dqzbo
Więcej tematów