Trwa ładowanie...
d3fdxaa
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Piuska papieża Franciszka wystawiona na licytację

Popularny program włoskiej telewizji komercyjnej wystawił na licytację piuskę papieża Franciszka. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany szpitalowi w Afryce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piuska papieża Franciszka wystawiona na licytację
(PAP/EPA, Fot: DANIEL DAL ZENNARO)
d3fdxaa

To najprawdziwsza papieska piuska - zapewnia redakcja bijącego rekordy oglądalności programu rozrywkowo-interwencyjnego "Le Iene", nadawanego przez komercyjną telewizję Mediaset. Jako dowód zaprezentowano nagranie filmowe z audiencji generalnej Franciszka, na którym wyraźnie widać chwilę jej przekazania.

Stało się zwyczajem, że pielgrzymi przychodzą na spotkania z papieżem z piuskami kupowanymi w rzymskich sklepach. Niektórym udaje się wymienić nimi z Franciszkiem, który oddaje swoją piuskę i zakłada na głowę tę podarowaną. Tak też było w przypadku wysłannika włoskiej telewizji.

Redaktorzy programu poinformowali, że licytacja odbędzie się na portalu aukcyjnym i potrwa tydzień. Cena wywoławcza to 1 euro. Wyrażono nadzieję, że papieskie nakrycie głowy uzyska wysoką cenę. Cała suma zostanie przekazana szpitalowi w wiosce w Demokratycznej Republice Konga, prowadzonemu przez włoskie zakonnice. Placówka ta specjalizuje się w opiece nad matkami i ich dziećmi. Ostatnio szpital ten niesie pomoc i udziela schronienia uchodźcom z ogarniętej wojną Republiki Środkowoafrykańskiej.

d3fdxaa

Podziel się opinią

Share

d3fdxaa

d3fdxaa
Więcej tematów