Trwa ładowanie...

PIT 2019 do 1 czerwca. To ostatnia chwila na rozliczenie. Jak się rozliczyć za pomocą Twój e-PIT 2019?

Do 1 czerwca należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Do tego dnia należy złożyć PIT za rok 2019. Jak się rozliczyć za pomocą Twój e-PIT 2019?

Share
PIT 2019 do 1 czerwca. To ostatnia chwila na rozliczenie. Jak się rozliczyć za pomocą Twój e-PIT 2019?
Źródło: Materiały prasowe
d1oq7wa

PIT 2019. Do kiedy złożyć PIT?

W tym roku przedłużono termin, w którym należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Z reguły PIT za rok poprzedni należy złożyć do końca kwietnia. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa i sytuację epidemiczną w Polsce, postanowiono przedłużyć termin rozliczenia. Ten upływa 1 czerwca.

Dla większości z nas nie ma to wielkiego znaczenia. Spora część Polaków już się rozliczyła, a nawet jeśli nie, to zrobili to za nas urzędnicy skarbówki. Wszystko za sprawą usługi "Twój e-PIT", która funkcjonuje już od ubiegłego roku. Ułatwia ona życie wielu Polakom, którzy obawiają się tego, czy poprawnie wypełnią zeznanie podatkowe i złożą swój PIT.

d1oq7wa

PIT 2019. Jak rozliczyć się za pomocą "Twój e-PIT"?

Dzięki wprowadzeniu usługi "Twój e-PIT" podatnik w zasadzie nie musi interesować się swoim zeznaniem podatkowym. Pod warunkiem, że rozlicza się na formularzu PIT-37, czyli pracuje na etacie lub umowie cywilnoprawnej. Dokument został już zatwierdzony przez skarbówkę i tylko jeśli chcemy w nim wprowadzić zmiany, to możemy to zrobić do najbliższego poniedziałku.

Twój e-PIT to platforma utworzona przez Ministerstwo Finansów i udostępniona na stronie podatki.gov.pl. Jej celem jest ułatwienie podatnikom rozliczenia deklaracji PIT. W systemie Twój e-PIT znajdziemy wypełnioną deklarację PIT-37 i PIT-38. Możemy ją edytować i zmieniać.

Logowania do systemu można dokonać na dwa sposoby:

  • Można skorzystać z Profilu Zaufanego. To specjalne konto, na którym przechowywane są nasze dane osobowe. Konto takie możemy założyć za pośrednictwem bankowości internetowej lub specjalnej strony internetowej.
  • Drugim sposobem na zalogowanie się do systemu jest podanie numeru PESEL (naszego) oraz kilku informacji z deklaracji podatkowej za 2018 rok oraz z jednego z PIT-ów za 2019, które otrzymujemy od pracodawcy/pracodawców.
d1oq7wa

Więcej szczegółów dotyczących sposobu rozliczania w usłudze "Twój e-PIT" dostępna jest tutaj.

Zobacz wideo: Adam Bielan o Rafale Trzaskowskim: nie zawaha się użyć bardzo brudnych ciosów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oq7wa

Podziel się opinią

Share
d1oq7wa
d1oq7wa
Więcej tematów