Trwa ładowanie...
d2uemhq

PiS zawalczy w Katowicach. Ich kandydatem jest Andrzej Sośnierz

Andrzej Sośnierz będzie walczył o stanowisko prezydenta Katowic z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Share
PiS zawalczy w Katowicach. Ich kandydatem jest Andrzej Sośnierz
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2uemhq

Od czasu rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich Piotra Uszoka, było wiadomo, że PiS znalazł się w patowej sytuacji. Nie mając kogo poprzeć, musi wystawić własnego kandydata. Nazwisko Andrzeja Sośnierza padało najczęściej w okresie, w którym oczekiwaliśmy na oficjalną kandydaturę z ramienia PiS.

Polityk był namawiany do kandydowania przez dużą grupę działaczy partyjnych, wiadomo też, że niewiele mniejsza grupa sobie tego nie życzyła.

W weekend Jarosław Kaczyński zadecydował o tym, że jego partię w Katowicach będzie reprezentował właśnie Adam Sośnierz. Polityk startował w wyborach prezydenckich już w 2002 roku, wtedy był kandydatem popieranym przez Platformę Obywatelską. Zdobył 12,7 tys. głosów, przez co zajął drugie miejskie (za zwycięzcą Piotrem Uszokiem z 45,5 tys. głosów). Po przegranych wyborach został katowickim radnym.

Sośnierz w 2005 roku został posłem PO, jednak został usunięty z partii po tym, jak skrytykował partię za brak koalicji z PiS-em. W 2007 roku był posłem PiS, w 2010 roku odszedł do PJN. Od dwóch lat pełni funkcję dyrektora Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie.

d2uemhq

Podziel się opinią

Share
d2uemhq
d2uemhq
Więcej tematów