Trwa ładowanie...

PiS z nową akcją "Obroń swoje prawo". Beata Szydło i Mateusz Morawiecki ruszą kampanijnymi autobusami w Polskę

PiS na ostatnim odcinku kampanii stawia na mobilizację. Liderzy partii rządzącej ruszają w Polskę kampanijnymi autobusami z nowym przesłaniem dla wyborców.

PiS z nową akcją "Obroń swoje prawo". Beata Szydło i Mateusz Morawiecki ruszą kampanijnymi autobusami w PolskęŹródło: KPRM, fot: KPRM
d3sjqu8
d3sjqu8

"Obroń swoje prawo" – pod takim hasłem ma odbywać się ostatnia, duża akcja PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kampanijnymi busami w Polskę ruszą w niedzielę premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło – dowiaduje się WP.

pis
Źródło: pis, fot: pis

– Kluczowa w tych wyborach będzie mobilizacja. Jedziemy w Polskę przekonywać wyborców, nie tylko naszych, że głosowanie 26 maja ma fundamentalne znaczenie – tłumaczą w rozmowie z Wirtualną Polską sztabowcy patii rządzącej.

Podkreślają, że o stawce tych wyborów nie przypadkiem mówił w sobotę Jarosław Kaczyński.

d3sjqu8

– To wybory naprawdę bardzo wielkiej wagi. To początek wielkiego cyklu wyborczego. W ciągu roku będziemy decydować o losie naszej ojczyzny, Polski, Polaków. Będziemy decydować o tym, w którą stronę pójdziemy. Będziemy decydować, czy obronimy się przed pewnymi zagrożeniami, bardzo poważnymi – stwierdził prezes PiS na konwencji wyborczej.

Sześć głównych punktów

Jakie to zagrożenia?

Sztabowcy w rozmowie z WP podkreślają, że na lokalnych spotkaniach z wyborcami, politycy PiS mają przekonywać m.in. o ważności polskiego złotego.

d3sjqu8

– Złotówka, własna waluta, chroni w kryzysie. Ta złotówka jest dzisiaj zagrożona. Nasi konkurenci wyraźnie powiedzieli ustami Grzegorza Schetyny, że będą dążyli do wprowadzenia w Polsce euro. Jakie były skutki euro dla krajów słabszych gospodarczo, dla południowej Europy, wszyscy wiemy – mówił Jarosław Kaczyński w weekend.

Ten temat – jak słyszymy w PiS – ma być kontynuowany.

CZYTAJ TEŻ:* *Wybory do PE. Zdrowiem w PiS. Sondaż zdecydował, że Koalicja Europejska postawiła na jeden temat

Kolejnym tematem, o którym liderzy PiS chcą rozmawiać z wyborcami, jest wychowywanie dzieci.

Jarosław Kaczyński przestrzegał przed groźbą przejęcia władzy przez ludzi, dla których "seksualizacja dzieci od kołyski" nie będzie problemem.

d3sjqu8

– Musimy bronić naszego prawa do wychowywania własnych dzieci. Żeby nie wprowadzano tych programów wychowawczych, które będą degenerować, żeby istniało w dalszym ciągu prawo do tego, by istniała normalna rodzina. Tzn. rodzina związana z mężczyzny i kobiety, małżeństwa, normalnego małżeństwa, z dzieci. To też jest dzisiaj zagrożone – przekonywał prezes.

Dodał, PiS nie dopuści do tego, by "pary homoseksualne eksperymentowały z dziećmi, to znaczy je adoptowały".

Liderzy partii rządzącej będą oczywiście podkreślać wagę programów społecznych realizowanych przez PiS.

d3sjqu8

“Realizujemy długo oczekiwane programy społeczne. Ich zakres z pewnością dla wielu osób jest gigantyczny, ale też niespotykana jest skala wzrostu dochodów państwa w ostatnich latach. W 2014 r. dochody te wyniosły 283 mld zł. W 2019 r. zostały zaplanowane na 387,7 mld. To fantastyczny wynik. A przy tym spadł deficyt, nie podnosimy podatków, zapowiadamy nawet ich obniżkę. I planujemy zwiększenie środków na inwestycje, w tym tak potężne jak: Via Carpatia, Centralny Port Komunikacyjny” – przekonują politycy PiS.

KPRM
Źródło: KPRM, fot: KPRM

Sześć głównych punktów tematycznych, najważniejszych dla PiS na ostatnim odcinku kampanii, przedstawił szef sztabu europoseł Tomasz Poręba (nr 1 na Podkarpaciu). Na nich ma się skupić cały przekaz partii rządzącej w kluczowej, ostatniej fazie kampanii przed wyborami 26 maja.

Europejska Deklaracja Programowa PiS

Przedstawiona przez PiS deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans.

d3sjqu8

W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sjqu8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sjqu8
Więcej tematów