Trwa ładowanie...

PiS wciąż dominuje w sondażach. Nieoczekiwany powrót SLD

Prawo i Sprawiedliwość wciąż liderem sondaży partyjnych. W październiku na partię rządzącą zagłosowałoby 41 proc. ankietowanych, a na PO 18 proc. badanych. Na kolejnych miejsca uplasowałby się Kukiz'15 - 8 proc., SLD - 7 proc. W parlamencie znalazłyby się też Nowoczesna i PSL z 5 proc. poparciem. To wyniki sondażu Kantar Public.

Share
PiS wciąż dominuje w sondażach. Nieoczekiwany powrót SLD
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d44gvwj

Partia Razem i Wolność otrzymałaby po 2 proc. głosów.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 12 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie.

27 proc. badanych zdecydowanie, a 35 proc. z wahaniem, potwierdziła gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, gdyby miały się one odbyć w najbliższą niedzielę. 14 proc. ankietowanych na pewno by nie poszło na głosowanie, a 13 proc. zadeklarowało, że raczej nie zagłosowałoby w wyborach. 11 proc. Polaków wahało się czy iść, czy nie iść do głosowania i udzieliło odpowiedzi "jeszcze nie wiem".

Zobacz też: Polityka międzynarodowa. Sondaż WP: Polacy zaniepokojeni naszą pozycją na świecie

Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-11 października 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1019 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

To kolejny dobry sondaż, który może cieszyć Prawo i Sprawiedliwość. Przed kilkoma dniami w badaniu przeprowadzonym przez CBOS PiS uzyskało 47 proc. poparcia. Był to najlepszy wynik w historii partii.

d44gvwj

Podziel się opinią

Share
d44gvwj
d44gvwj
Więcej tematów