Trwa ładowanie...
d1eatmj

PiS: struktury łódzkie, piotrkowskie i sieradzkie połączone w jeden okręg

Komitet polityczny PiS zdecydował o połączeniu w jeden okręg dotychczasowych struktur: łódzkich, piotrkowskich i sieradzkich - dowiedziała się PAP od polityków z kierownictwa partii. Oznacza to, że Antoni Macierewicz nie jest już szefem jednej z lokalnych organizacji partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d1eatmj

Podobnie szefami lokalnych struktur przestali być Marcin Mastalerek, który dotąd kierował okręgiem łódzkim, oraz Marek Matuszewski, który był szefem okręgu sieradzkiego. Macierewicz szefował okręgowi piotrkowskiemu.

Powstanie jednego dużego okręgu łódzkiego to powrót do stanu sprzed 2006 r. Komitet Polityczny PiS na razie nie wyznaczył pełnomocnika tego nowego okręgu. Według źródeł w partii na funkcję tę na pewno nie ostanie wyznaczony Macierewicz.

Macierewicz kierował okręgiem piotrkowskim PiS od marca 2012 roku. Wielu lokalnych działaczy zarzucało mu, że łamiąc statut, arbitralnie powoływał do władz terenowych swoich bliskich współpracowników. Do kierownictwa PiS docierało wiele skarg w tej sprawie.

Antoni Macierewicz pod koniec listopada został nowym wiceprezesem PiS, o czym zdecydowała Rada Polityczna tej partii.

Wiceprezesami zostali ponadto politycy pełniący dotychczas tę funkcję: Mariusz Kamiński, Beata Szydło i Adam Lipiński. Macierewicza poparło 156 delegatów, Kamińskiego - 210, Szydło - 199, a Lipińskiego - 186.

d1eatmj

Podziel się opinią

Share
d1eatmj
d1eatmj
Więcej tematów