Trwa ładowanie...
d10yjt7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PiS pyta o zatrudnienie córki rzeczniczki rządu w PGE; spółka: był proces rekrutacji

PiS domaga się wyjaśnień od premier Ewy Kopacz w sprawie zatrudnienia córki rzeczniczki rządu Iwony Sulik w państwowej spółce PGE. Magdalena Sulik wzięła udział w otwartym postępowaniu rekrutacyjnym - odpowiada spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iwona Sulik
Iwona Sulik (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d10yjt7

Jak informuje tygodnik "Wprost" 28-letnia Magdalena Sulik w pierwszej połowie września zaczęła pracę w PGE. Córka rzeczniczki rządu - według tygodnika - zanim zaczęła pracę w PGE była zatrudniona w dziale marketingu firmy Polkomtel.

Iwona Sulik na stanowisko rzecznika rządu została powołana 23 września.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej w sejmie o wyjaśnienia dotyczące okoliczności zatrudnienia córki rzeczniczki rządu zwróciła się do premier Ewy Kopacz posłanka PiS Anna Zalewska. - Pytamy Panią premier, czy pracę załatwił minister skarbu? Czy pani rzecznik załatwiła to sobie sama? Czy pani premier interweniowała? Jak wyglądały te procedury? - pytała posłanka PiS.

d10yjt7

Rzeczniczka rządu proszona o komentarz, w sprawie wyjaśnień odesłała do PGE.

Rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk poinformował, że "Pani Magdalena Sulik wzięła udział w otwartym postępowaniu rekrutacyjnym na stanowisko specjalisty w departamencie marketingu, który 22 lipca zakończył się podpisaniem listu intencyjnego ws. zatrudnienia od września 2014."

- Był to pierwszy możliwy termin rozpoczęcia pracy, wskazany przez poprzedniego pracodawcę, to jest Polkomtel Sp. z o.o. - podkreślił Szczepaniuk.

d10yjt7

Podziel się opinią

Share

d10yjt7

d10yjt7
Więcej tematów