Trwa ładowanie...

PiS pyta o zatrudnienie córki rzeczniczki rządu w PGE; spółka: był proces rekrutacji

PiS domaga się wyjaśnień od premier Ewy Kopacz w sprawie zatrudnienia córki rzeczniczki rządu Iwony Sulik w państwowej spółce PGE. Magdalena Sulik wzięła udział w otwartym postępowaniu rekrutacyjnym - odpowiada spółka.
Share
Iwona Sulik
Iwona SulikŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2m5hqq

Jak informuje tygodnik "Wprost" 28-letnia Magdalena Sulik w pierwszej połowie września zaczęła pracę w PGE. Córka rzeczniczki rządu - według tygodnika - zanim zaczęła pracę w PGE była zatrudniona w dziale marketingu firmy Polkomtel.

Iwona Sulik na stanowisko rzecznika rządu została powołana 23 września.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej w sejmie o wyjaśnienia dotyczące okoliczności zatrudnienia córki rzeczniczki rządu zwróciła się do premier Ewy Kopacz posłanka PiS Anna Zalewska. - Pytamy Panią premier, czy pracę załatwił minister skarbu? Czy pani rzecznik załatwiła to sobie sama? Czy pani premier interweniowała? Jak wyglądały te procedury? - pytała posłanka PiS.

d2m5hqq

Rzeczniczka rządu proszona o komentarz, w sprawie wyjaśnień odesłała do PGE.

Rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk poinformował, że "Pani Magdalena Sulik wzięła udział w otwartym postępowaniu rekrutacyjnym na stanowisko specjalisty w departamencie marketingu, który 22 lipca zakończył się podpisaniem listu intencyjnego ws. zatrudnienia od września 2014."

- Był to pierwszy możliwy termin rozpoczęcia pracy, wskazany przez poprzedniego pracodawcę, to jest Polkomtel Sp. z o.o. - podkreślił Szczepaniuk.

d2m5hqq

Podziel się opinią

Share
d2m5hqq
d2m5hqq
Więcej tematów