Trwa ładowanie...

PiS prowadzi kampanię wyborczą w szkole? Miasto żąda wyjaśnień

We wtorek w VI LO w Poznaniu odbyła się debata jednego z kandydatów PiS na prezydenta Poznania. - Jestem oburzony tym spotkaniem - mówi Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

Share
PiS prowadzi kampanię wyborczą w szkole? Miasto żąda wyjaśnień
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1dcyp2

W liceum w trakcie zajęć odbyła się konferencja "Jak wykorzystać potencjał młodych poznaniaków?". Została zorganizowana przez przedsiębiorcę i potencjalnego kandydata na prezydenta miasta Tadeusza Zyska - informuje portal gloswielkopolski.pl.

Debata wzbudziła spore emocje, bo oprócz młodzieży zaproszono wyłącznie ludzi związanych z PiS. - Jestem oburzony tym spotkaniem, szkoła powinna być wolna od polityki, zwłaszcza w roku wyborczym - mówi wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Zastępca prezydenta ds. oświaty poprosił o wyjaśnienie sprawy. Z decyzji szkoły tłumaczył się jej szef Karol Seifert. - Wciąganie szkoły do polityki z naszej perspektywy nie jest korzystne. Zabrakło przedstawienia różnych punktów widzenia - wyjaśnia Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty.

Zobacz także: Bohater z Polski. Za to co zrobił, w nagrodę poleci do Indii

- Nie rozmawiamy o polityce, a przyszłości, bo ta należy do młodych poznaniaków. Na spotkaniu zabrakło przedstawicieli miasta oraz innych partii, ponieważ wcześniej nie odpowiedzieli na zaproszenie - tłumaczy Zysk.

Źródło: gloswielkopolski.pl

d1dcyp2

Podziel się opinią

Share
d1dcyp2
d1dcyp2
Więcej tematów