Trwa ładowanie...
dl0cfyp

PiS prowadzi kampanię wyborczą w szkole? Miasto żąda wyjaśnień

We wtorek w VI LO w Poznaniu odbyła się debata jednego z kandydatów PiS na prezydenta Poznania. - Jestem oburzony tym spotkaniem - mówi Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Zysk wyjaśnia, że nie zaproszono innych kandydatów, bo nie odpowiedzieli na zaproszenie
Tadeusz Zysk wyjaśnia, że nie zaproszono innych kandydatów, bo nie odpowiedzieli na zaproszenie (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dl0cfyp

W liceum w trakcie zajęć odbyła się konferencja "Jak wykorzystać potencjał młodych poznaniaków?". Została zorganizowana przez przedsiębiorcę i potencjalnego kandydata na prezydenta miasta Tadeusza Zyska - informuje portal gloswielkopolski.pl.

Debata wzbudziła spore emocje, bo oprócz młodzieży zaproszono wyłącznie ludzi związanych z PiS. - Jestem oburzony tym spotkaniem, szkoła powinna być wolna od polityki, zwłaszcza w roku wyborczym - mówi wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Zastępca prezydenta ds. oświaty poprosił o wyjaśnienie sprawy. Z decyzji szkoły tłumaczył się jej szef Karol Seifert. - Wciąganie szkoły do polityki z naszej perspektywy nie jest korzystne. Zabrakło przedstawienia różnych punktów widzenia - wyjaśnia Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty.

dl0cfyp

Zobacz także: Bohater z Polski. Za to co zrobił, w nagrodę poleci do Indii

- Nie rozmawiamy o polityce, a przyszłości, bo ta należy do młodych poznaniaków. Na spotkaniu zabrakło przedstawicieli miasta oraz innych partii, ponieważ wcześniej nie odpowiedzieli na zaproszenie - tłumaczy Zysk.

Źródło: gloswielkopolski.pl

dl0cfyp

Podziel się opinią

Share

dl0cfyp

dl0cfyp
Więcej tematów