Trwa ładowanie...
d4a6e61
IAR

PiS potępia okupację budynku PKW

Prawo i Sprawiedliwość potępia wtargnięcie protestujących do Państwowej Komisji Wyborczej. Późnym popołudniem grupa osób wtargnęła do siedziby PKW, domagając się unieważnienia wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest przed siedzibą PKW
Protest przed siedzibą PKW (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4a6e61

Według PiS, "wtargnięcie do instytucji państwa i jej okupacja nie są rozwiązaniem problemu i mogą tylko pogłębić chaos, który jest związany z przedłużającym się procesem podania wyników wyborów samorządowych".

PiS podkreśliło, że "w sytuacji, kiedy w uzasadniony sposób została podważona wiarygodność procesu wyborczego" obywatele powinni protestować w ramach "przedsięwzięć, które przewiduje system demokratyczny."

"Stop manipulacjom"

d4a6e61

Wieczorem przed siedzibą PKW zorganizowano protest pod hasłem "Stop manipulacjom wyborczym" z udziałem m.in działaczy Ruchu Narodowego, Kongresu Nowej Prawicy i stowarzyszenia Solidarni 2010.

Część osób weszła do budynku, do sali konferencyjnej PKW. Po pewnym czasie protestujący podeszli do zamkniętych drzwi wejściowych budynku, by je otworzyć i wpuścić do środka innych. Po zdemontowaniu drzwi do budynku weszło kilkanaście kolejnych osób. Jak relacjonuje reporter WP.PL, obecnie wejścia do budynku pilnuje kliku policjantów. Nikt nie może wejść do środka, ani wyjść.

Do protestu przyłączyli się m.in. Robert Winnicki - jeden z liderów Ruchu Narodowego i poseł, polityk KNP Przemysław Wipler.

d4a6e61

Podziel się opinią

Share
d4a6e61
d4a6e61
Więcej tematów