Trwa ładowanie...
d1saw9l

PiS nie odpuszcza prezydent Łodzi. Jednoznaczna zapowiedź Jacka Sasina

- Prawdopodobnie sprawa mandatu prezydent Łodzi skończy się w sądzie - zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. - Polska jest państwem równości wobec prawa i nawet bardzo popularny polityk czy celebryta podlega takim samym przepisom prawnym jak inni - tłumaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Zdanowska wygrała z ogromną przewagą w pierwszej turze wyborów na prezydenta Łodzi
Hanna Zdanowska wygrała z ogromną przewagą w pierwszej turze wyborów na prezydenta Łodzi (East News, Fot: Łukasz Szeląg)
d1saw9l

Sąd Okręgowy w Łodzi pod koniec września uznał Zdanowską winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera i prawomocnie skazał. Zdanowska twierdzi, że mimo to może rządzić miastem, PiS - że nie.

- Prawdopodobnie sprawa mandatu prezydent Łodzi skończy się w sądzie. Dotąd w takich sprawach stwierdzano wygaszenie mandatów samorządowców, mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo - zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w Polsat News.

Zdaniem Sasina, "prawo jest w tej sytuacji jednoznaczne". - NSA był dotąd w takich sprawach bezwzględny - wskazał polityk.

d1saw9l

- Bo nie ma takiego przełożenia, że jak ktoś jest popularny, to prawo go nie obowiązuje. Polska jest państwem równości wobec prawa i nawet bardzo popularny polityk czy celebryta podlega takim samym przepisom prawnym jak inni - powiedział Sasin.

Przypomnijmy, Hanna Zdanowska wygrała w pierwszej turze wyborów na prezydenta Łodzi z miażdżącą przewagą, zdobywając 70,22 proc. głosów. Kandydat Zjednoczonej Prawicy poseł PiS Waldemar Buda, który drugie miejsce, uzyskał poparcie zaledwie 23,65 proc. głosujących.

Zobacz: Niespodziewany pomysł ws. Zdanowskiej. Duda pomoże? Stanowcza reakcja Borys Budki:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1saw9l

Podziel się opinią

Share
d1saw9l
d1saw9l
Więcej tematów