Trwa ładowanie...
d3w291g

PiS domaga się ochrony budownictwa

Klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość domaga się od rządu, by wynegocjował z Unią Europejską zerowe lub kilkuprocentowe stawki VAT na mieszkania i materiały budowlane.

d3w291g

Nie jest prawdą, że przepisy Unii określają wymaganą wysokość tego podatku, a próba dezinformowania polskiej opinii publicznej w tej sprawie może dramatycznie osłabić poparcie naszego społeczeństwa dla tej historycznej konieczności, jaką stanowi przystąpienie do Unii - napisano w wydanym w środę w Sejmie stanowisku klubu parlamentarnego PiS.

Według PiS, znaczny niedobór mieszkań, wysokie ceny oraz sytuacja gospodarcza w polskim przemyśle materiałów budowlanych powinny być podstawowymi argumentami za trwałym 7-procentowym podatkiem VAT w budownictwie.

PiS pyta też rząd o priorytety i plany w sferze budownictwa jako ważnego elementu polityki państwowej. Młode pokolenie Polaków ma prawo oczekiwać od rządu konkretnych propozycji ożywiających ten sektor gospodarki, a nie polityki prowadzącej do pogłębienia kryzysu mieszkaniowego - napisali posłowie PiS.

W poniedziałek rząd wycofał się z propozycji 22-procentowej stawki VAT w budownictwie. (an)

d3w291g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w291g
Więcej tematów