Trwa ładowanie...

PiS dogadał się z PSL. Radny honorowo zrezygnował

Andrzej Tracz zawiesił swoje członkostwo w PSL po tym, jak przedstawiciele partii utworzyli koalicję z PiS w powiecie legnickim. "Byłoby mi wstyd przed moimi wyborcami" - napisał radny, który otwierał listę Ludowców w wyborach do rady powiatu.

Share
PiS dogadał się z PSL. Radny honorowo zrezygnował
Źródło: Facebook.com/materiały wyborcze
d3mh4fm

Decyzję o zawieszeniu w prawach członka partii Andrzej Tracz nazwał na swoim facebookowym profilu "jedynym honorowym rozwiązaniem w obecnej sytuacji". W rozmowie z naTemat zapewnił, że gdyby wiedział przed wyborami, że PSL porozumie się z PiS, to "na 110 procent" nie wziąłby w nich udziału.

Pod wpisem można znaleźć wiele wyrazów uznania i gratulacje. "Szacunek, jesteś wielki", "Panie Andrzeju, wyborcy są z pana dumni", "Na to liczyłam głosując na pana" - czytamy w komentarzach.

"Byłoby mi wstyd"

Radny tłumaczy, że nie wyobraża sobie współpracy z PiS, bo - jako nauczyciel w chojnowskim gimnazjum - widzi, jakie są skutki reformy oświaty. "Nie bardzo widzę pole do współpracy". Tracz widzi za to "te wszystkie rzeczy, które chluby nie przynoszą".

Nowo zaprzysiężony samorządowiec nie wini jednak kolegów z PSL za porozumienie z PiS. "Próbowali stworzyć inną koalicję z ugrupowaniem samorządowym, ale się nie udało" - wyjaśnia. Zapowiada też, że mogą na niego liczyć przy głosowaniu nad dobrymi projektami.

Zobacz także: Nieoczekiwane koalicje w samorządach. Gryglas komentuje

Tracz przestrzegł też samorządowców zmieniających ugrupowania. "Czasem chyba nie opłaca się pewnych rzeczy robić, ludzie mają dobrą pamięć" - ocenił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mh4fm

Podziel się opinią

Share
d3mh4fm
d3mh4fm
Więcej tematów