Trwa ładowanie...
d19u1l8
d19u1l8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.TVP

PiS: dla nas każdy termin wyborów jest dobry

Dla PiS każdy termin wyborów jest dobry - powiedziała rzeczniczka partii Elżbieta Witek, odnosząc się do decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wyznaczył termin wyborów parlamentarnych na 25 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d19u1l8

- Po prostu będziemy dłużej prowadzić kampanię - oceniła na briefingu w Sejmie Witek, nawiązując do wcześniejszych doniesień, że wybory mogłyby się odbyć 18 października.

Dopytywana, czy kampania wyborcza będzie przez to bardziej wyczerpująca i kosztowna Witek odpowiedziała: - Z pewnością, ale wytrzymamy ten tydzień. Damy radę.

d19u1l8

Prezydent Komorowski ogłaszając decyzję w sprawie terminu wyborów do Sejmu i Senatu podkreślił, że data 25 października daje PKW możliwość "gładkiego" przejścia od podliczania i ogłaszania wyników referendum, które odbędzie się 6 września, do pracy przy wyborach parlamentarnych.

Kampania wyborcza formalnie ruszy po opublikowaniu postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów w Dzienniku Ustaw - najpóźniej piątego dnia od dnia zarządzenia wyborów.

Zgodnie z konstytucją wybory parlamentarne zarządza prezydent nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. Data wyborów wyznaczana jest na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji obu izb parlamentu. Pierwsze posiedzenia Sejmu VII kadencji i Senatu VIII kadencji odbyło się 8 listopada 2011 r.

O mandat poselski może ubiegać się polski obywatel, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 21 lat, a o mandat do Senatu - 30 lat. Kandydatów na posłów i senatorów mogą zgłaszać partie polityczne oraz wyborcy. Nie można kandydować równocześnie do Sejmu i Senatu. W wyborach parlamentarnych głosować mogą pełnoletni obywatele Polski.

d19u1l8

Podziel się opinią

Share

d19u1l8

d19u1l8
Więcej tematów