Trwa ładowanie...
d2eirt0

PIP będzie miała nowego szefa. Jest decyzja Elżbiety Witek

Po rezygnacji Wiesława Łyszczaka z funkcji dyrektora Państwowej Inspekcji Pracy, nowym szefem instytucji ma zostać Andrzej Kwaliński. Decyzję w tej sprawie podejmie Elżbieta Witek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PIP będzie miała nowego szefa. decyzję podejmie Elżbieta Witek
PIP będzie miała nowego szefa. decyzję podejmie Elżbieta Witek (PAP)
d2eirt0

Informację o nowym szefie PIP podała Interia, po której tekstach ze swojej funkcji zrezygnował Wiesław Łyszczak.

Szef PIP sam sobie przyznał nagrodę

Łyszczak zrezygnował ze stanowiska Głównego Inspektora Pracy po tym, jak ujawniono, że przyznawał sam sobie nagrody finansowe sięgające nawet 20 tysięcy złotych. Urzędnik początkowo bronił się, utrzymując, że decyzje w sprawach nagród podejmowało Kolegium GIP, w skład którego wchodzili zastępcy Łyszczaka. Okazało się, że również i oni otrzymali wcześniej, decyzją swojego przełożonego, nagrody finansowe.

d2eirt0

Skutkiem ujawnionych informacji było wezwanie Łyszczaka do gabinetu wicemarszałka sejmu Ryszarda Terleckiego. Po tej rozmowie dotychczasowy szef PIP poinformował, że z "przyczyn osobistych" rezygnuje z pełnionej funkcji.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka zaprzysiężony na prezydenta. Leszek Miller nie może darować UE sankcji

Nowy Szef PIP

Następcą Wiesława Łyszczaka ma zostać Andrzej Kwaliński. Jak dowiedziała się Interia decyzję w tej sprawie ma w czwartek ogłosić marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Kwaliński był dotychczas zastępcą Głównego Inspektora Sanitarnego, a więc jedną z osób, która formalnie decydowała o przyznaniu nagród Łyszczakowi.

Nowy szef PIP w rozmowie z Interią bronił jednak swoich kompetencji, zwracając uwagę, że w instytucji pracuje już 30 lat. Zwrócił również uwagę, że kwestia przyznawania nagród od lat budziła również u niego pewne wątpliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eirt0

Podziel się opinią

Share
d2eirt0
d2eirt0
Więcej tematów