Trwa ładowanie...

Piotr Wróblewski nie żyje. Dziennikarz Radia Lublin miał 70 lat

Piotr Wróblewski nie żyje. Dziennikarz Polskiego Radia Lublin zmarł w wieku 70 lat. Przez dłuższy czas zmagał się z ciężką chorobą.
Share
Piotr Wróblewski nie żyje. Dziennikarz Radia Lublin miał 70 lat
Piotr Wróblewski nie żyje. Dziennikarz Radia Lublin miał 70 latŹródło: gwiazdanadziei.pl
d142br4

Piotr Wróblewski - wieloletni dziennikarz Polskiego Radia w Lublinie nie żyje. Mężczyzna ostatnie 30 lat życia poświęcił właśnie tej rozgłośni, chociaż jego przygoda z radiem rozpoczęła się już w latach 70.

Piotr Wróblewski nie żyje. Dziennikarz miał 70 lat

"Z radiem związany był od czasów studenckich. Pracował i współpracował z rozgłośniami Polskiego Radia i programami ogólnopolskimi" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Radia Lublin.

d142br4

Dziennikarz był znany w środowisku medialnych. Piotr Wróblewski przez wiele lat w Radiu Lubin był szefem redakcji informacyjnej. Później swoją karierę związał z muzyką.

Piotr Wawrzyk kandydatem PiS na RPO. Błyskawiczna reakcja Bartosza Arłukowicza

Jak dodają koledzy z Radia Lublin, Piotr Wróblewski kochał muzykę i to, co z nią związane. "Był wybitnym znawcą muzyki dawnej i współczesnej oraz mistrzem słowa i języka polskiego" - czytamy.

d142br4

Oprócz pracy w samej rozgłośni Piotr Wróblewski często był także uczestnikiem wielu festiwali, wystaw i innych wydarzeń kulturalnych.

Piotr Wróblewski nie żyje. Dziennikarz Radia Lublin walczył z nowotworem

Poza muzyką Piotr Wróblewski swoje serce oddał wycieczkom rowerowym. Dziennikarz był zapalonym cyklistą. "Od kilkunastu lat organizował comiesięczne rowerowe rajdy z Radiem Lublin. Rower był także jego środkiem codziennej komunikacji - tak przyjeżdżał między innymi do pracy" - wspominają dziennikarze z lubelskiej rozgłośni.

Piotr Wróblewski zmarł w wieku 70 lat. Dziennikarz od dawna zmagał się z chorobą nowotworową. Leczył się na złośliwego raka gruczołowego płuc. W sierpniu br. rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na jego immunoterapię.

Źródło: Radio Lublin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d142br4

Podziel się opinią

Share
d142br4
d142br4
Więcej tematów